Okul Sporları Bilek Güreşi İl Birinciliği yapıldı

2019-2020 Eğitim Öğretim yılı Okul Sporları Faaliyet Programında yer alan Bilek Güreşi Yıldızlar, Gençler A ve Gençler B İl Birinciliği Müsabakaları 100'e yakın sporcunun katılımı ile Menteşe Spor Salonunda tamamlandı.

Haber Merkezi

Yıldızlar, gençler (B) ve gençler (A) kategorilerinde İl birinciliği yarışma aşamalarında, kız ve erkek öğrenci sporcular arasında sağ kol ve sol kol olarak ayrı ayrı yapıldı. 12-17 yaş arası Yıldızlar, Gençler (A) ve Gençler (B) kategorilerinde toplam 34 sporcunun ödüllerini Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman takdim etti. Kategorilerinde 1. Olan Sporcular 28-29 Mart 2020 tarihlerinde Marmaris'te yapılacak olan Grup Müsabakalarında İlimizi temsil edecekler.

Final maçlarını izleyip sporculara ödüllerini veren Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, yaptığı konuşmada "Gençlerimizin sosyal, kültürel ve sportif yönden gelişmeleri için İlimizde okul sporlarına büyük önem veriyoruz. Şu anda 60 branşta 11.150 sporcumuzun katılımıyla okullar arasında yarışmalar ve turnuvalar düzenlemekteyiz. Bu turnuvalarda başarılı olan okullarımız İlimizi başarıyla temsil etmektedir. Bilek güreşi müsabakaları önemli bir katılım ile gerçekleşti. İlimizde bilek güreşi sporunun gelişmesi için çalışmalar yürütüyoruz. Bu vesileyle katılan tüm okullarımızı, sporcularımızı tebrik ediyorum, organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, 28-29 Mart 2020 tarihleri arasında Marmaris'te ev sahipliği yapacağımız müsabakalarda İlimizi temsil edecek sporcularımıza başarılar dilerim" dedi.

 

DİĞER HABERLER