Okul Sporları Gençler Yüzme İl Birinciliği Yarışları tamamlandı

2019 - 2020 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Faaliyet Programında yer alan Gençler Yüzme İl Birinciliği yarışları 6-7 Şubat tarihlerinde Muğla Kapalı Yüzme Havuzunda tamamlandı.

Haber Merkezi

Yüzme Yarışları 6 şubatta açılış seremonisi yürüyüşü, ardından saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı. Toplan 50'ye yakın sporcunun katıldığı turnuvada dereceye giren sporculara ödüllerini Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman ve Menteşe Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Yavuz Karahasanoğlu takdim etti.

Ödül töreninde konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, "Gençlerimizin spora yöneltilmesi ders dışı kalan zamanlarını en aktif şekilde değerlendirmeleri, her türlü bağımlılıktan uzak kalmaları, spora yönelmelerini amaçlıyoruz. Sporun bir kültür ve hayat tarzı olarak küçük yaştan itibaren tüm topluma yaygınlaşması konusunda okul sporlarımıza çok büyük önem veriyoruz. Bu yıl ki hedefimiz daha çok branşta daha çok sporcuya ulaşmak ve daha çok organizasyon alarak ilimizde turizmin kış aylarında canlı kalmasında katkıda bulunmaktır. Yarışmalara katılan tüm sporcularımızı tebrik ediyorum. Katılan tüm okullarımıza, öğretmenlerimize, organizasyon boyunca emeği geçen tüm hakemlerimize ve personellerimize teşekkür ediyorum" dedi.

 

 

DİĞER HABERLER