ŞAMPİYONLUK DÜĞÜMÜ MİLAS’TA ÇÖZÜLECEK

ŞAMPİYONLUK DÜĞÜMÜ MİLAS’TA ÇÖZÜLECEK

Muğla Süper Amatör küme liginde haftanın maçı 24 Şubat 2019 Pazar günü Ören’de oynanacak. Süper küme liginde averajla ve 33 puanla ikinci sırada yer alan Düğerek Güneşspor ile 32 puanla üçüncü sırada bulunan Yeni Milasspor Milas’ta karşı karşıya gelecek. İki takım arasında şampiyonluk düğümünün büyük ölçüde çözülmesinin beklendiği maç Pazar günü saat 14.00’da oynanacak.

HAZIRLAYAN: EKREM ORHAN

Yeni Milasspor mu? Düğerek Güneşspor mu? İşte Muğla Süper Amatör küme liginde bu sorunun cevabı bu hafta sonu Pazar günü Milas’ta Yeni Milasspor ile Düğerek Güneşspor birlikte yapacakları maçta verecek.

Muğla Amatör ve alt yapı liglerinde geçtiğimiz hafta sonu sonucu hükmen açıklanan maçlar dışında toplam 41 maç oynanırken bu maçlarda filelere168 gol kaydedildi

Muğla süper amatör küme liginde maçlar eksiksiz oynandı. Lider Turgutreisspor evinde Köyceğiz Belediyespor’u 5-0 mağlup ederken 33 puan ve averajla ikinci sırada yer alan Düğerek Güneşsspor ise evinde oynadığı maçta İlhan ve Özcan’ın golleriyle Gümüşlük Gençlikspor karşısında sahadan 2-0 galip ayrıldı. Ligde uzun süredir liderlik koltuğunun sahibi olan Yeni Milasspor ile Dalaman deplasmanında oynadığı maçta Dalaman Belediyespor’u 5-l mağlup etti. Dalyanspor’un evinde oynadığı maçta Karaovaspor karşısında golsüz berabere kaldığı haftada Muğla Üniversitesispor evinde oynadığı maçta Ortakent Yahşi Gençlikspor’u güç te olsa 3-2 galip gelmeyi başardı.

Muğla İkinci Amatör küme liginde ise daha önce ligden çekilen Köteklispor maçı dışında tüm maçlar eksiksiz oynandı. A grubunda 4 maçta 11, B Grubunda 3 maçta toplam 9 gol kaydedildi.

A Grubunda haftanın maçında Kavaklıdere Belediyespor evinde eski lider Ortaköyspor’u 2-0 mağlup etti. Konacıkspor deplasmanda Bitez D.P Gençlikspor’u 5-0, Gündoğanspor’da deplasmanda Milas Dörtyol Gençlikspor’u 1-2 mağlup ettiler. A Grubumda Gündoğanspor liderliğe yükselirken Konacakspor ikinci, Ortaköyspor üçüncü oldular. Kavaklıdere Belediyespor, Milas Dörtyol Gençlikspor, B.Turkuazspor, Bitez  D.P Gençmikspor  A grubunda sıralamayı takip ederken, Lider çekilen Köteklispor ise son sıradaki yerini korudu.

Muğla ikinci amatör küme ligi B Grubunda ise F.Beşkaza spor evinde Beldibispor’a 2-3,  mağlup oldu. Yeşilüzümlüspor ise evinde F.Yeni Mahalle Kütürspor’u 2-1, Bozburun Bld,Spor-Çiftlikspor’u 1-0 mağlup ettiler.

B Grubunda bir maçı eksik olan Yeşilüzümlüspor liderliğini sürdürdü, yine bir maçı eksik olan Beldibispor ikinci, Çiftlik Belediyespor üçüncü, F.Yeni Mahalli Kültürspor, Bozburun Bld.Spor, F.Beşkaza G.Spor sırasıyla üst sırada yer alan takımlara takip ederken Çamköyspor ise son sıradan kurtulamadı.

 


SÜPER AMATÖR LİG PUAN DURUMU

TAKIMLAR

O

G

B

M

A

Y

P

TURGUTREİSSPOR

15

10

3

2

32

12

33

DÜĞEREK GÜNEŞSPOR

15

10

3

2

25

11

33

YENİ MİLASSPOR

15

10

2

Eklenme Tarihi : 21.02.2019 17:35:02
Gösterim Sayısı : 997
DİĞER HABERLER

Kurşunlu Caddesi No: 17/A
Menteşe / MUĞLA
48100

[email protected]   ||     http://www.mugladevrim.com.tr

0 252 214 37 85     ||     0 252 212 57 07