TFF BAŞKANI DEMİRÖREN İSTİFA ETTİ

TFF BAŞKANI DEMİRÖREN İSTİFA ETTİ

SPOR SERVİSİ

26 Şubat 2012 tarihinden bu yana  TFF Başkanlığını sürdürmekte olan  Yıldırım Demirören görevinden istifa etti.

TFF eski başkanı Yıldırım Demirören İstifasını  dün öğle saatlerinde “Kamuoyuna” başlıklı  açıklama ile duyurdu, Yıldırım Demirören’in istifa açıklaması aynen şöyle;

KAMUOYUNA

26 Şubat 2012'den beri sürdürmekte olduğum Türkiye Futbol Federasyon Başkanlığı'ndan   iDDAA, Misli.com'un Demirören Holding bünyesine katılımından ve sözleşmelerin devri yasal olarak tamamlandığından dolayı görevimden istifa ediyorum. Bugüne kadar şerefle ve gururla taşıdığım bu milli görevi Türkiye ve Dünya kamuoyunda tartışmalara mahal bırakmamak ve gölge düşürmemek gerekçesi ile bu kararı almış bulunmaktayım. Yedi yıl boyunca Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı görevimde başta Sayın Cumhurbaşkanımız  Recep Tayyip Erdoğan'a desteklerinden ve güveninden dolayı teşekkür ediyorum. Ve birlikte çalıştığımız tüm Spor Bakanları'na, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri'ne, Kurullarda görev yapan tüm başkan ve üye arkadaşlarıma, Milli Takım Teknik Direktörleri ve oyuncularına, bu yolda desteğini esirgemeyen tüm Kulüp Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri'ne, Spor Camiasına, medyamıza çok teşekkür ediyorum. 

Kamuoyuna en derin saygı ve sevgilerimle arz ediyorum. 

TFF BAŞKANLIĞINA  HÜSNÜ GÜRELİ  VEKALETEN BAKACAK

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun  dün  yaptığı toplantıda, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’in istifasını görüşerek kabul etti.

Türk sporunda büyük şok yaşatan İstifadan sonra dün toplanan TFF yönetim kurulu Haziran ayında yapılacak olan genel kurula kadar  Türkiye Futbol Federasyonu'na Başkanvekili Hüsnü Güreli ve vekaleten başkanlık etmesini kararlaştırdı.


DİĞER HABERLER