YENİ MİLASSPOR NİHAYET EVİNDE

Suni Çim sahanın açılış maçında Düğerek Güneşspor ile 1-1 berabere kaldı.

Muğla’nın Milas ilçesi nihayet zemini yenilenen çim sahaya kavuştu. Zemini suni çim olan Milas ilçesinin yeni sahası geçtiğimiz pazar günü Yeni Milasspor-Düğerek Güneşspor maçıyla resmen hizmete girdi. 

EKREM ORHAN

Muğla’nın Milas İlçesi’nde uzun yıllardır yaşanan futbol saha sıkıntısı giderildi. Bir süre önce yapımına başlanan Milas ilçe sahasının yapımı tamamlandı ve geçtiğimiz pazar günü hizmete girdi.

Sahanın hizmete girmesiyle Milas’taki futbol takımları derin bir ohh çekti. Saha sıkıntısından en çok etkilenen Yeni Milasspor ise artık galibiyet kuşlarına dönmeden maçlarını bundan sonra kendi evinde yapacak.

YENİ SAHADA OYNANAN İLK MAÇTA YENİ MİLASSPOR İLE DÜĞEREK GÜNÜŞSPOR 1-1 BERABARE KALDI.

Geçtiğimiz pazar günü hizmete giren ve zemini suni çim olan Milas ilçesinin yeni sahasında geçtiğimiz resmi açılış törenine Milas halkı büyük ilgi gösterirken Milas suni çim sahasında açılıştan sonra oynanan ilk maçta Yeni Milasspor ile Düğerek 1-1 berabere kaldı. Maçtan sonra bu skor Düğerek Güneşspor’u 34 puanla liderlik koltuğuna oturttu.

Geçtiğimiz Cumartesi günü Menteşe Üniversite sahasında oynanan maçta Muğla Üniversitesispor, önceki lider Turgutreisspor’u 3-1 mağlup etmişti. Muğla Üniversitesispor-Turgutreisspor’u adeta gole boğarken rakibini liderlik koltuğundan etti. Milas’taki önemli maçın ilk devresi 0-0 sona ererken İkinci devrede 75.Dakikada gösterdiğinde gelişen atakta Yeni Milasspor’lu golcü futbolcu Semih Berkan’ın ayağından, aradığı golü buldu ve 1-0 öne geçti.   

Golden sonra baskısını arttıran Düğerekgüneşspor 80 dakikada takım kaptanı İnan Karabuluta yapılan müdahale sonucunda maçın hakemi penaltı noktasını gösterdi. Topun başına geçen İlhan Özcan düzgün birss vuruşla skoru 1-1 yaptı.

Düğerek Güneşspor’un golden sonra ev sahibi takıma karşı baskı kurmaya başladı. Baskısını giderek arttıran kırmızı beyazlılar beraberlik  golünü buldu ve son dakikalarda 2 net pozisyondan yararlanamayarak galibiyeti kaçırdı.

Maç sonunda çıkan olaylar sebebiyle Düğerekgüneşspor takımı sahanın ortasında uzun süre beklemek zorunda kaldılar. Taraftarlar arası yaşanan gerginlikte polis biber gazi ile müdahale etmek zorunda kaldı ve birçok oyuncular ve taraftarlar biber gazi mağduru oldular.

Düğerek Güneşspor yardımcı Antrenörü Rıdvan İnan özetle,. “Biz Milas’a puan için gitmiştik. İsteğimizi aldık. Lider takım yenilince biz lider olduk. Hedefimiz şampiyonluk ve Bal yolumuza devam ediyoruz. Ancak maçtan sonra çıkan olaylar bizi oldukça üzdü. Biz her takım ile kardeşçe geçinmeye kendine prensip edinmiş bir kulübüz. Bu böyle olmamalıydı” dedi.

Maçan sonra olayların çıkması ve takımımızın bir süre sahanın ortasında kalmasına biz çok üzüldük. Bu böyle olmamalıydı” dedi.

DİĞER HABERLER