Ortaca’da emlakçılara meslek içi eğitim semineri

 Ortaca’da emlakçılara meslek içi eğitim semineri

Ortaca’da, Muğla Emlak Müşavirleri Derneği üyelerine yıllık meslek içi eğitim semineri verildi.

MUĞLA (İHA) 

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) Ortaca Temsilciliği konferans salonunda gerçekleştirilen seminerde Muğla Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı ve Türkiye Emlak Müşavirleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Ziya Ercan ile Ortaca, Dalaman ve Köyceğiz ilçelerindeki emlakçılar katıldı.

Meslek içi eğitim seminerinde emlakçılık yönetmeliği, oda kuruluşu hakkında bilgilendirme, mesleki yeterlilik, emlakçılara verilecek yetki belgesi, web tabu işlemleri, bilirkişilik, hayat boyu öğrenme kursları, nace kodları, emlakçılara KOSGEB kredisi verilmesi konuları ele alındı.

Muğla Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı ve Türkiye Emlak Müşavirleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Ziya Ercan, her yıl düzenledikleri meslek içi eğitim seminerlerinin 3’üncüsünü yaptıklarını söyledi.

Ercan, “Emlakçılık şu anda dünyada en değerli meslek konumunda bulunmasına rağmen ülkemizde yasa ve yönetmeliğimiz bulunmadığından maalesef mesleğimizin değeri bilinmemektedir. Ancak geçtiğimiz günlerde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca yayınlanan emlakçılık yönetmeliğinin mesleğimize yeni bir ivme kazandıracağına inanıyoruz” diye konuştu.

EMLAKÇILARDAN AHDE VEFA

Seminerde, geçen yıl vefat eden emlakçı Köyceğizli Şahin Pirci’nin anısına kardeşi Nadi Pirci’ye plaket takdim edildi.

Şahin Pirci adına plaketi alan kardeşi Nadi Pirci, Ziya Ercan ve yönetim kurulu üyelerine gösterdikleri ince davranış nedeni ile teşekkür ettiğini dile getirdi.

Pirci yaptığı konuşmada, “Şahin Pirci’nin dünya görüşü ne olursa olsun her kesimden insanın Köyceğiz’e ve bölgemize gelmesinde çok büyük katkısı oldu. Uzun yıllar emlakçılık yapan abim birçok insanı yer, yurt, mesken sahibi etti. Bu mesleği yaparken abimin amacı para kazanmaktan ziyade insanları Köyceğizli yapabilir miyim düşüncesiydi. Emlak Müşavirleri Derneği’ne teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

 

 

 

DİĞER HABERLER
  Ortaca’da trafik kazası; 3 yaralı  haberi

Ortaca’da trafik kazası; 3 yaralı

Muğla’nın Ortaca ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 3 kişi yaralandı.
Ortaca’da trafik kazası; 3 yaralı
Ortaca, ünlü aşçıları ağırladı haberi

Ortaca, ünlü aşçıları ağırladı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Ortaca Meslek Yüksek Okulu, turizm haftası etkinlikleri kapsamında Tüm Aşçılar ve Past ...
Ortaca, ünlü aşçıları ağırladı
Akçakavak suya kavuştu haberi

Akçakavak suya kavuştu

Kurulduğu günden bu yana 27 susuz mahalleyi suya kavuşturan MUSKİ Genel Müdürlüğü, son olarak Ortaca ilçesi Tepearası Mahallesi’nde yaptığı hat çal ...
Akçakavak suya kavuştu
Takla atan araç şarampole devrildi; 1 yaralı haberi

Takla atan araç şarampole devrildi; 1 yaralı

Ortaca Atatürk Caddesi üzerinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı.
Takla atan araç şarampole devrildi; 1 yaralı
Domates, üreticinin yüzünü güldürdü haberi

Domates, üreticinin yüzünü güldürdü

Muğla’nın Ortaca ilçesinde domates fiyatlarındaki artış örtü altı üreticisinin yüzünü güldürdü.