Ula CHP İlçe Başkanlığı’na Hüseyin Özcan seçildi

Ula CHP İlçe Başkanlığı’na Hüseyin Özcan seçildi

Ula CHP İlçe Başkanlığı Olağan Genel Kurulu önceki gün Ula Sadi Dündar Kültür ve İş Merkezi Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Ferhan Gülen

Genel Kurula Muğla Milletvekili Akın Üstündağ, Muğla Milletvekili Prof.Dr. Nurettin Demir, CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban, Menteşe ilçe Başkanı Erkan Aydın, Ula Belediye Başkanı Ümit Karaarslan, Dalaman İlçe Başkanı Kamil Öner, Ula Belediye Başkan Yrd, Oruç  Özkan, Meclis Üyesi Mehmet Caner, Süleyman Girgin, Salih Erbay, Burak Erbay, Yaşar Gencel, Süleyman Uslu, parti delegeleri ve üyeleri katıldı.

Ula CHP İlçe Başkanlığı Olağan Genel Kurulu’nun Divan Başkanlığı’nı eski Muğla Milletvekili Cumhur Yaka, Yazmanlığı’nı Ula Belediye Meclis Üyesi Mustafa Dağlıoğlu ve Şennur Taşdemir yaptılar.

Genel kurulda saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunduktan sonra yönetici Kasım Aküzüm tarafından mali rapor okundu, Sami İnce tarafından faaliyet raporları okunduktan sonra eski yönetim haklandı.

Ula CHP İlçe Başkanlığı seçimini iki adayın hazırladığı blok listelerle gidildi.

126 delegeden 118 delegenin katılımıyla gerçekleşen CHP ilçe başkanlığı seçiminde Hüseyin Özcan 87 oy alarak seçimi kazanırken, diğer aday Coşkun Dincer 30 oy alarak seçimi kaybetti.

Genel kurula katılan Muğla Milletvekili Akın Üstündağ ve Muğla Milletvekili Prof.Dr.Nurettin Demir, birer kısa konuşma yaparak yeni seçilecek yönetime ve katılımcılara teşekkür ettikten sonra mevcut hükümetin son durumları hakkında katılımcılara bilgi verdiler.

Ardından hükümetin CHP’ye karşı aldıkları tavırları dile getirerek katılımcıları bilgilendirdiler.

Muğla CHP İl Başkanı Mürsel Alban da yaptığı konuşmasında yeni seçilecek yönetime başarılar diledikten sonra, mevcut hükümeti ve bakanların çalışmalarını eleştirdi.

2019 yılında CHP’nin seçimi kazanmasının şart olduğuna işaret ederek Alban; “Şimdi birlik ve beraberlik Kuvayi Milliye ruhuyla çalışarak hedefimiz iktidar olmaktır. Bundan başka alternatif yoktur” dedi.

Ula İlçe Başkanlığı’na aday olan iki başkan adayı da yaptıkları konuşmalarında seçildikleri takdirde yapacakları çalışmaların ve partiyi en iyi yöneteceklerini vurguladılar.

Aday Hüseyin Özcan yaptığı konuşmasında, “Ben partimizin il ve ilçe yönetimlerinde çeşitli görevlerde bulundum. Yönetimciliğin ne olduğunu bilen biri olarak; bende aşağı yukarı diye bir ayrım yoktur. Biz Ulu Önder Atatürk’ün kurduğu partimizin neferiyiz. Bizde ben yok, biz vardır. Yapılacak çalışmaları hep birlikte yapacağız, partimizin kapısı her an açık olacak. Tüm partililerimizin derdini dinleyerek genel başkanımızın il ve ilçe başkanlıklarıyla birlikte çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Ula CHP İlçe Yönetim Kurulu Başkan Hüseyin Özcan ile birlikte şu isimlerden oluştu:

Kazım Aküzüm, Cannur Özdemir Aydın, Nevin Bacaksız, Ali Culhaoğlu, Azmi Mert Katırcıoğlu, Mesut Kayabaşı, Gamze Övgü Okyay, Hüsamet Özcan, Hürriyet Özçelik, Mustafa Sarıoğlu, Sadık Şimşek ve Emrah Türkmen.

 

 

DİĞER HABERLER