Müdür Kızıl: “Okulumuzun fiziki imkanları yetersiz”

Müdür Kızıl: “Okulumuzun fiziki imkanları yetersiz”

Nazife Ersöz Şahin

Yatağan Termik Enerji Üretim A.Ş. Maden Direktörü Yüksel Akın, çalışma arkadaşlarıyla birlikte, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yatağan Meslek Yüksek Okulu’nu ziyaret ederek, Okul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Abuzer Kızıl’la görüştü.

Görüşmede, Okul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Abuzer Kızıl, yüksek okulun 14 yıl önce faaliyete geçtiğini, Elektrik ve Enerji, Doğal Yapı Taşları ve İnşaat Teknolojisi olmak üzere üç bölümü bulunduğunu belirterek şunları söyledi: “Biz her zaman yüksek okul ve halk birlikteliğinin sağlanmasını, bulunduğumuz yere bir şeyler katmak, kazandırmak isteriz. Bu nedenle yüksek okul-belediye-özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliklerini savunuruz. Bu sağlandığı takdirde güzel işler başaracağımıza inanıyorum. Çevremizdeki kuruluşlarla, bilimsel ve sosyal etkinlikler yapmayı arzu ediyoruz. Okulumuzun fiziki imkanları yetersiz. Atölyelerimizin çalışma koşullarına uygun konfora sahip olması ve sınıfların daha yeterli hale getirilmesi gerekiyor.  Şu anda Sanayi Sitesi içindeki bir binada faaliyet gösteriyoruz.  Yeni ve uygun koşullara sahip okul binamızın olması önemli bir ihtiyaç. Yüksekokul olarak bölgemizin kalkınmasına katkıda bulunmak en büyük amacımız.”

“Biz her zaman üniversiteyle işbirliğini savunuyoruz, geçmişte bunun güzel örneklerini verdik” diye konuşan Yatağan Termik Enerji Üretim A.Ş Maden Direktörü Yüksel Akın, “Bundan sonra da yapmamız gereken bir şey olursa, yapmaya hazırız. Üniversite-özel sektör diyalogları iyi olursa, bölgemizin kalkınması ve gelişmesi için yararlı sonuçları olur. Bundan, bölgemiz insanı kazançlı çıkar. Hepimizin amacı yaşadığımız yerlere iyi ve güzel şeyler kazandırmak olmalı. Bunun için gerekli olan neyse yapmaya hazırız” diyerek sözlerini tamamladı.

Ziyarette, Maden Direktörlüğü Planlama Müdürü Hakan Tanzer Aydemir, Üretim Müdürü Muhammet Okşaş, Yeraltı İşletme Müdürü İbrahim Yırık, Eğitim Uzmanı Serdar Karain, CEMRE OSGB iş güvenliği uzmanları Fatih Keçeli ve Nevzat Çağlar Tüfekçi ile Okul Müdür Yardımcısı öğretim görevlisi Kerim Benler de hazır bulundu.

 

 

DİĞER HABERLER