'Fuhuş Baronu'nun 2,5 milyon liralık mal varlığına el konuldu

 

 

 

 

'Fuhuş Baronu'nun 2,5 milyon liralık mal varlığına el konuldu

Ağustos 2020'de Bodrum'da operasyonla yakalanan ve 'fuhuş baronu' olarak bilinen Ö.K'nın aile fertleri, kara para aklamak suçundan gözaltına alındı. Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekipleri tarafından 'Fuhuş Baronu'nun suçtan elde edilen 2,5 milyon liralık mal varlığına el konuldu. Gözaltına alınan 4 kişi Menteşe Komiser Hamdi Bey Polis Merkezi'nden Bodrum'a sevk edildi.

İHA

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde 6 aylık teknik ve fiziki takibin ardından Ağustos 2020'de, Gümbet ve Bitez mahallelerindeki evlere fuhuş operasyonu gerçekleştirmiş, Rusya, Belarus, Kırgızistan ve Özbeskistan uyruklu 29 kadının yakalandığı operasyonda 'fuhuş baronu' Ö.K. başta olmak üzere 14 kişi tutuklanırken, 6'sı adlı kontrolle serbest bırakılmıştı.

 

BODRUM'DA VE DENİZLİ'DE İKİ İŞLETMEYE FUHUŞ PARASIYLA ORTAK OLMUŞ

Asayiş Şube ekipleri tarafından yapılan çalışmalar neticesinde Ö.K'nın fuhuştan kazanılan paralarla Bodrum'da bir rent a car ve Denizli'deki bir pansiyonla sözlü ortak olduğu, burada parayı dönüştürerek aile fertleri üzerine mülk edindirdiği öğrenildi. Ö.K'nın fuhuş suçundan elde ettiği öğrenilen 2,5 milyon liralık servetine el konuldu. Ö.K'nın aile fertleri ve ortağı olduğu öğrenilen 4 kişi bugün, suçtan elde edilen mal varlığı gelirlerinin aklanması suçundan gözaltına alındı. Şahıslar Menteşe Komiser Hamdi Bey Polis Merkezi'nden Bodrum'a sevk edildi.

 

 

 

DİĞER HABERLER