'Sayaç hatası' dediler, 726 lira fatura gönderdiler

Muğla'nın Ula İlçesinde ikamet eden iki çocuk annesi Ayşegül Arıkan, elektrik dağıtım şirketi tarafından gönderilen 726 liralık fatura karşısında hayatının şokunu yaşadı.

Altar Zeyhan

Ula İlçesi Köprübaşı Mahallesi Süllenler Sokak Arıkan Apartmanında ikamet eden Ayşegül Arıkan, "7 yıldır aynı evde oturuyorum. Dün akşam saatlerinde mesaj geldi. Bir hafta önce 119 lira faturam gelmişti. Bir hafta sonra 29 Eylül'de başka bir fatura daha geldi. 726 lirayı görünce şaştım kaldım. Elektrik Dağıtım Şirketini aradım. Bana 2020 yılında sayaç talep ettiğim, bu nedenle faturamın yüksek geldiği söylendi. Sonra ben araştıraya devam ettim. Muğla'da elektrik dağıtım şirketinin ofisine gittim. Bu kez 2013 yılında takılan sayacın 7 yıl boyunca eksik ölçüm yaptığı, bu nedenle 7 yıllık eksik ödenen tutarın bana yansıtıldığı söylendi. Bu doğru olsa bile sayacın eksik ölçüm yapması benim suçum değil. Hatalı sayaçların bedeli vatandaştan çıkarılıyor. Ayrıca böyle birşey olamaz. Faturalarıma baktım. Hiç az gelen faturam yok" ifadelerini kullandı.

Arıkan, "Tek başıma iki çocuğuma bakıyorum. Bir çocuğum üniversiteye hazırlanıyor. Diğer çocuğum uzaktan eğitim alıyor. Bu faturayı ödeyemezsem elektriksiz kalacağım. Bu pandemi döneminde evimde iki çocuğumla elektriksiz yaşayacağım" dedi.

DİĞER HABERLER