Kılıç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hayırsever Orhan Kılıç, Bodrum’a yaptıracağı 16 derslikli Denizcilik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile 3 atölye binasını Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlayacak.

Altar Zeyhan

Akdeniz balıkçılığında önde gelen kuruluşlar arasında yer alan Kılıç Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Kılıç, Bodrum’a yaptıracağı 16 derslikli Denizcilik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile 3 atölye binasını Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlayacak. Güvercinlik Mahallesi’ne yaptırılacak okul ile ilgili Muğla Valisi Esengül Civelek, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ve hayırsever işadamı Orhan Kılıç arasında valilikte protokol imzalandı. Protokol törenine Vali Esengül Civelek, Kılıç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hayırsever Orhan Kılıç, Ak Parti Muğla Milletvekilleri Yelda Erol Gökcan ile Mehmet Yavuz Demir, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ile Bodrum Kaymakamı Bekir Yıldız katıldı.

Törende konuşma yapan Muğla Valisi Esengül Civelek, “İçinde bulunduğumuz 21’inici yüzyıl bilgi teknolojileri toplumunda kaliteli ve nitelikli bir eğitim verebilmek öncelikli amacımız. Yeni nesilleri geleceğe hazırlamak hepimizin sorumluluğudur. Bizlerle bu sorumluluğu paylaşan saygın iş adamı Orhan Kılıç Beyefendi’ye şahsım ve ilim adına şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

Kılıç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hayırsever Orhan Kılıç ise yaptığı konuşmada, “İnsanlar yaşadıkları ülke için çalışır, mücadele ederler. Biz bunu kendimize ilke edindik. Ülke olarak su ürünlerinde liderliğe gidiyoruz. Yine su ürünlerinde en ileri teknolojiyi ülke olarak biz kullanıyoruz. Denizlerde balık sayısı gittikçe azalıyor. Bunun için balık yetiştiriciliği önemini dünya genelinde çok arttırdı. Dominik’te balık üretimine başladık ve yaptığımız yatırımın ardından ülke gelişmeye başladı. Bu süreçte doğduğum toprak olan Bodrum’da böyle bir okul açmak benim için mutluluk verici. Ayrıca bölgemizde denizcilik sektörünü bir adım daha ileri taşımış olacağız” diye konuştu.

Protokol kapsamında Bodrum Güvercinlik Mahallesi Ambarlı mevkiinde bulunan 22 Bin 574 metrekare büyüklüğündeki taşınmaza,  eğitime yüzde yüz destek kapsamında yaptırılacak 16 derslikli Denizcilik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile 3 atölye binasının en geç 2 yıl içinde tamamlanması bekleniyor. Okul yaptırıldıktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilecek.

DİĞER HABERLER