ADD üyeleri birlik ve dayanışma toplantısında bir araya geldi

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Muğla Şubesi üyeleri, Birlik ve Dayanışma Kahvaltısında bir araya geldi. Başkan Cahit Yaka, ülke olarak Mustafa Kemal Atatürk'ün ilke ve devrimlerine en ihtiyaç olunduğu bir süreçten geçildiğini söyledi.

Haber Merkezi

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Muğla Şubesi üyeleri, Birlik ve Dayanışma Kahvaltısında bir araya geldi. Kahvaltıya üyelerin yanı sıra; CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, CHP Muğla Milletvekilleri Süleyman Girgin, Burak Erbay, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, CHP Menteşe İlçe Başkanı Mustafa Aytaç Kavak ve bazı sendika temsilcileri de katıldı.

Kahvaltı sonrası açıklamalarda bulunan ADD Muğla Şube Başkanı Cahit Yaka, şunları söyledi: "Mustafa Kemal Atatürk'ün düşüncelerine en çok ihtiyaç olduğumuz süreçten geçiyoruz. İşçi, memur haklarımız, EYT'lilerimiz, kadınlarımız, çocuklarımız bir araya geldiğimiz zaman neler yapabileceğimizi gösterebilmek için bu yemek, bu birliktelik çok önemlidir. Daha dün 2014 yılında Soma'da katledilen işçilerimizi unutmadık. Daha dün gezideki siyasi davaların sonucundaki ceza alan arkadaşlarımızı unutmadık. Daha dün üniversite öğrencilerimize yapılan haksızlıkları unutmadık. Çocuklarımızın geleceğini gasp eden faşist uygulamaları unutmadık. Yobaz düşüncelerin ülkemizi kararttığı fikirleri unutmadık. Bunun için ihtiyacımız olan Atatürk İlke ve Devrimlerinin şemsiyesi altında omuz omuza olmak, faşist iktidara karşı güçlerimizi birleştirmektir. Bu konu da Atatürk İlke ve Devrimleri altında toplanabileceğimiz tek düşüncedir. Atatürkçülük, milliyetçiliktir. Atatürkçülük tarımdır, sanayidir, geleceğimizdir, vicdandır. Atatürk'ün ışığını ülkenin her yerinde aydınlatmak için hepimize görev düşmektedir."

DİĞER HABERLER