Adil Eroğlu:"Muğla'da emeklilerin yüzde 48'i çalışmak zorunda kalıyor"

Tüm Emekliler Sendikası Muğla Şube Başkanı Adil Eroğlu, yönetim kurulu üyeleri Tahsin Işık, Saip Kaya, Şengül Yavuz ve Özer Çakmak ile Muğla Devrim Gazetesini ziyaret etti. Ziyarette açıklamalarda bulunan Tüm Emekli-Sen Muğla Şube Başkanı Adil Eroğlu, "Bizim tespitlerimize göre Türkiye'de 8 milyon emekli, asgari ücretin altında maaş alıyor. 2021 yılı bütçe tasarısında en düşük emekli maaşı asgari ücret kadar olmalıdır. Muğla'da ise emeklilerin yüzde 48'i düşük maaşlar nedeniyle çalışmak zorunda kalıyor" ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

Adil Eroğlu yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "2018'den bu yana Muğla'da 10 ilçede ilçe temsilciğimiz var. 600 üyemiz var. Diğer ilçelerde de temsilciliklerimizi açacağız. Şubat 2017 tarihinden bu yana faaliyet gösteren sendikamıza Ankara Valiliği tarafından kapatma davası açıldı. İdari olarak bir kapatılma durumumuz var. Biz de itiraz ettik. Mahkememiz devam ediyor."

"YILDA 2 YERİNE 4 İKRAMİYE İSTİYORUZ"

"Bu ara 2021 tasarısı mecliste. Bu konuda taleplerimiz var. 2021 yılı bütçe tasarısında en düşük emekli maaşı asgari ücret kadar olmalıdır. Türkiye'de 8 milyon emekli asgari ücretin altında maaş alıyor. Ayrıca bayramlarda emeklilere verilen yılda 2 ikramiyenin maaşı kadar olmak şartıyla 4'e yükseltilmesini istiyoruz. Emekli sayısının yüksek olduğu Muğla'da ise emeklilerin yüzde 48'i düşük maaşlar nedeniyle çalışmak zorunda kalıyor."

Eroğlu ile Devrim gazetesi imtiyaz sahibi Mahir Ateş'in emeklilere yönelik yaptıkları sohbetin ardından ziyaret sona erdi.

DİĞER HABERLER