Aranan şahıs şok uygulamada yakalandı

Yatağan İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından gerçekleştirilen şok uygulamada aranan bir şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

Haber Merkezi

Yatağan ilçe Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından ilçede güvenlik ve asayişin en üst seviyelere taşınması amacıyla yapılan çalışmalar sürdürülüyor. Bu bağlamda İlçenin değişik yerlerinde ve farklı zamanlarda şok uygulamalar gerçekleştirildi. Resmi ve sivil ekiplerin katılımıyla gerçekleştirilen şok uygulamalar esnasında yaya vatandaşların yanı sıra araçlar, araç sürücüleri ve araçların içerisinde seyahat etmekte olan yolcular tek tek kontrol edildi.

Yapılan kontrollerde araması olan bir şahıs yakalanarak gözaltına alınırken, şahsın Yatağan Polis Merkezi Amirliğindeki işlemlerin tamamlanmasının ardından adli makamlara sevk edileceği öğrenildi. Ayrıca  kurallara uymayan vatandaşlara 6 Bin 120 lira idari para cezası uygulandı.

Yetkililer tarafından bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Koronavirüs (Covit 19) salgın hastalığı ile etkin mücadele kapsamında denetimlerin büyük bir kararlılıkla sürdürüleceğini,başta maske takılması ve sosyal mesafe kullarına uyulması olmak üzere   alınan tedbirlere uymayanlara adli ve idari işlemlerin yapılıp, para cezalarının yazılacağı belirtildi.

DİĞER HABERLER