Bodrum Yalıkavak ve Umurca'ya ilave içme suyu

Bodrum'da ortaya çıkan su ihtiyacının karşılanması için çalışma başlatan Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından, Yalıkavak ve Umurca Mahallelerinin üst kotlarında yaşanan su sorunlarına yönelik ilave kaynak su bulundu ve sisteme dahil edildi.

Haber Merkezi

Muğla Büyükşehir Belediyesi suyun yetersiz kalması ve yoğun kullanım nedeniyle farklı noktalarda yaşanan sorunları teker teker gideriyor. Son olarak Yalıkavak ve Umurca Mahallelerinin özellikle üst kotlarında yaşanan su sorunlarını gidermek için çalışma başlatan ekipler, sisteme dahil edilmek üzere iki farklı kaynak buldu. Bu kaynakların birisinden günlük 604 ton su sağlanırken toplamda günlük Bin 208 ton ilave su sisteme dahil edilmiş olacak. Bağlantıları süren ilave su çalışmalarının ardından ilave su depolara aktarılacak ve Yalıkavak ile Umurca Mahallelerinin üst kotlarında yaşanan problem ortadan kalkacak.

MUSKİ'YE 110 MİLYON LİRA BÜTÇE AKTARILDI

Bodrum'da yaşanan su sorunun çözümü adına önemli yatırımları hayata geçiren MUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri bu çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Bu projelerin hayata geçirilmesi için önemli bir maddi kaynağa ihtiyaç duyulurken bu kaynak Muğla Büyükşehir Belediyesinin bütçesinden karşılanıyor. Bodrum'da ek su sağlama çalışmalarının hayata geçirilmesi için Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından MUSKİ Genel Müdürlüğüne 110 Milyon TL aktarılırken bu paranın tamamen Bodrum'da ki su sorunun çözümü için harcanacağı ve ilk etapta kısa vadeli bir çözümle vatandaşlara kesintisiz su verilmesinin planlandığı öğrenildi.

 

DİĞER HABERLER