BOZDOĞAN: "PANDEMİ ÖNLEMLERİ VE UZAKTAN EĞİTİME ERİŞİM SORUNU ÇÖZÜLMELİ"

BOZDOĞAN: "PANDEMİ ÖNLEMLERİ VE UZAKTAN EĞİTİME ERİŞİM SORUNU ÇÖZÜLMELİ"
Eğitim Sen Genel Merkez Eğitim ve Yükseköğretim Sekreteri Özgür Bozdoğan, Eğitim Sen Muğla Şube Başkanı Birdal Savran ve yönetim kurulu üyeleri Muğla Devrim Gazetesi'ni ziyaret etti.
Ziyarette Devrim Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mahir Ateş'e 21 Eylül'de açılacak okullar ve uzaktan eğitim alacak öğrencilere yönelik açıklamalarda bulunan Özgür Bozdoğan, "Eğitim alanıyla ilgili gündem çok yoğun. Türkiye genelinde bu tartışmanın sağlıklı devam etmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Siyasi iktidarın istediği zemin üzerinde tartışmanın sürdürülmesi isteniyor. Fakat asıl tartışılması gereken eğitime erişim ve salgın önlemleri sorunudur. Bunlar çocukların eğitim geleceği, dolayısıyla toplumun geleceği ile ilgili bir süreç. Maalesef Milli Eğitim Bakanlığı bu perspektifle konuya yaklaşmıyor. Biz de konunun üzerine gidiyoruz. Bu bütünlük içinde değerlendirerek meseleyi kamuoyunun gündemine taşımaya çalışıyoruz. Veriye dayalı, bilgiye dayalı bir salgın süreci ile karşı karşıya değiliz" dedi.
Bozdoğan, "Bakan bize ilkokul 1'ler açılacak dedi. Biz öncelikli olarak iki konu üzerinde duruyoruz. Pazartesi okullar başlarsa tüm önlemlerin alınması gerekiyor. Pazartesi 14,5 milyon öğrenci uzaktan eğitime başlayacak. Bu konuda gerçekçi bir çözüm yok. Bundan dolayı dolaşıyoruz. Yerel basını ziyaret ediyoruz" ifadelerine yer verdi. 
DİĞER HABERLER