Büyükşehir ile hastane arasındaki yol krizi çözüme kavuşamadı

Büyükşehir ile hastane arasındaki yol krizi çözüme kavuşamadı 

 

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne ulaşımın farklı yollardan sağlanması ve trafik sorununun azaltılması amacıyla Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Akkaya (Dirgeme) yolundan hastaneye giden 4 kilometrelik alternatif yol yapım çalışması tamamlandı. Fakat hastanenin otoparkının son kısmına çekilen tel örgü nedeniyle yol bağlanamadı. Hastane ile büyükşehir arasındaki yol krizi çözüme kavuşmayınca büyükşehir fen işleri ekipleri yolu Genç Yapı Sitesinin bulunduğu kısma bağladı.    

Haber Merkezi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servis önünden Akkaya'ya doğru giden, belediyenin yolu bağlamak istediği bölümün projede otopark olduğu, bu nedenle yolun geçirilemeyeceği öğrenildi. Bir altına yapılmak istenen yolun bulunduğu yerin ise ormana ait olduğu için yarım kaldığı bilgisi alındı. Yolun acil servise bağlanamayacağının netleşmesi üzerine büyükşehir fen işleri ekipleri yolu Genç Yapı Sitesinin bulunduğu kısma bağladı. 

"ÇÖZÜLEMEYECEK BİR İŞ DEĞİLDİ"

Akkaya ve bölgedeki köylerde ikamet eden bazı vatandaşlar konuyla ilgili şikayetlerini yeniledi. Akkaya'dan ismini vermek istemeyen bir vatandaş, "Burada önemli olan hastalarımızın hastaneye ulaşımını kolaylaştırmak. Yol yapılıyor diye sevinmiştik. Şimdi o yolun bizim için bir anlamı kalmadı. Benim gibi birçok kişi yolun siyasi nedenlerle bağlanmadığını düşünüyor. Çözülemeyecek bir iş değildi" dedi.

DİĞER HABERLER