Başkan Adayı Köksal basın mensuplarıyla bir araya geldi


"Önümüzdeki 5 yıl örnek bir belediyecilik anlayışı sergileyeceğiz"

CHP Menteşe Belediye Başkan Adayı Gonca Köksal, CHP Menteşe İlçe Başkanı Nail Kızıl ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte, Menteşe ilçesinde görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi. Köksal adaylık ve seçim sürecine yönelik açıklamalarda bulundu, projelerini anlattı, "Önümüzdeki 5 yıl örnek bir belediyecilik anlayışı sergileyeceğiz" dedi. Ayrıca gelen sorular üzerine Bahattin Gümüş'ün başka partiden aday olacağını düşünmediğini söyleyen Köksal, Ak Parti Adayı Şadi Ballı'nın işinin zor olduğunu belirterek kendisine kolaylıklar diledi.

Haber Merkezi

CHP Menteşe Belediye Başkanı Adayı Gonca Köksal, beraberinde Menteşe İlçe Başkanı Nail Kızıl ve ilçe yönetimi ile birlikte ilçede görev yapan basın mensupları ile kahvaltıda buluştu. Toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Nail Kızıl, "Partimizin aday adaylığı süreci sonuçlandı ve Gonca Köksal arkadaşımız aday olarak atandı. Kendisine çıktığı bu yolda başarılar diliyorum. Biz de ilçe örgütü olarak çalışmalarımıza başladık" dedi.

Aday adaylığı sürecinden bahsederek konuşmasına başlayan Menteşe Belediye Başkan Adayı Gonca Köksal ise şunları söyledi: "Menteşe'mizin bir evladı olarak, 20 yıldır burada kendi işimi yapıyorum, şehir plancısı olarak çalışıyorum. 10 yıldır meclis üyeliği yapıyorum. Hem büyükşehir de hem de Menteşe belediyemizde birçok görev aldım. Layıkıyla bugüne kadar hatasız bir şekilde bu görevleri yürüttüm. Birçok birliklerde belediyemizi temsil ettim. Hem sahada hem de masa başında her yerde çalıştım. Gördüm ki dünyada başka şeyler oluyor, yerel yönetimler başka işler yapıyor. Yeni bir vizyon var artık. Bunları görünce ve mesleğimle de bunları harmanlayınca daha farklı işler üretilmesi gerektiğine inandım, bu hayalleri kurarak yola çıktım.

"ADAY ADAYLIĞIM SÜRECİNDE BANA GÜÇ VEREN TEK ŞEY, HAYALLERİM VE BANA DESTEK OLAN İNSANLARDI"

Aday adaylığım sürecinde benim bu hayallerime inanan, destek olan insanların varlığı beni çok güçlendirdi. Aday adaylığım sürecinde bana güç veren tek şey, bu hayallerim ve bu insanların varlığıydı. Arkamda başka hiçbir güç yoktu, inanç ve eminlik vardı. Şimdi farklı bir sürece girdik. Keyifli bir seçim süreci geçirmeyi diliyorum. İlçe başkanımız ve örgütümüz ile birlikte güzel bir başlangıç yaptık. Dün Bayır'daydık, inanılmaz bir coşku vardı. Tabanda güzel bir karşılığımız olduğuna inanıyorum ve bu beni daha da heyecanlandırıyor. Önümüzdeki 5 yıl Türkiye'ye örnek bir belediyecilik anlayışı sergileyeceğiz."

"BAHATTİN GÜMÜŞ'ÜN ADAY OLACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUM"

Köksal, mevcut Belediye Başkanı Bahattin Gümüş'ün kendisini arayıp aramadığı üzerine gelen soruya, "Pazar günü ön seçimde kendisi ile görüştük. Biraz sohbet etme fırsatı bulduk orada. Önümüzdeki günlerde iletişim kuracağımızı, görüşeceğimizi konuştuk ama ondan sonra herhangi bir iletişimimiz olmadı" yanıtı verdi.

Köksal, Gümüş'ün bağımsız aday olacağı iddialarına karşı da "Herhangi bir partiden aday olacağını düşünmüyorum. Cumhuriyet Halk Partisi'nde 10 yıl Belediye Başkanlığı yapmış, örgütümüzün içinden gelen ve partiye bağlılığını bildiğimiz bir insan böyle bir şey olacağını düşünmüyorum. Ama bağımsız aday olursa da kendi kararıdır, buna diyecek bir şeyimiz yoktur" diye konuştu.

"MENTEŞE'NİN EN BÜYÜK SORUNU POTANSİYELİNİ AÇIĞA ÇIKARAMAMASI"

Menteşe'nin en büyük sorunundan bahseden Köksal, "Menteşe'nin bence en büyük sorunu aslında kendi potansiyelini açığa çıkaramaması, hakkını alamaması. Yani bu kadar turizm noktalarının işinde, bu kadar kıymetli bir bölge. Tarihi ile kültürü ile insan yapısı ile gerçekten bir hazine ama bunun hakkını alamıyor, bu sistemin içerisinde. Bence en temel sorun bu. Bunu yapmak için çalışmalıyız" dedi.

"ÇEVREYE ZARAR VEREBİLECEK HİÇBİR PROJEYE ONAY VERMEYECEĞİZ"

Köksal, Menteşe Belediyesi tarafından ruhsatı verilen çimento fabrikası ile ilgili düşüncelerini şöyle anlattı: "Baştan beri söylüyoruz, çevreye zarar verebilecek hiçbir projeye onay vermeyeceğiz dedik. Yasal süreçlerle bazen koşullar zorlanıyor. Bazen gerçekten yöneticilerimizin eli ayağı bağlanıyor bu konu da ama bununla ilgili böyle bir şey olursa kamuoyu oluşturmak ve hep beraber sesimizi çıkarmak gerektiğine inanıyorum. Olabildiğince direnmek, yasal anlamda elimizden ne geliyorsa mücadele etmek. O direnci net bir şekilde ortaya koymak gerektiğine inanıyorum."

"PROJELERİMİZ İÇİN BAKANLIKLARLA GÖRÜŞECEĞİZ"

Bakanlıklarla projeler konusunda görüşmeler yapacaklarını söyleyen Köksal, "Hükümet ile ilişkim şu şekilde olacak. Her türlü ayrışmaya karşıyım. Eğer hedefimiz vatandaşa hizmetse bu niyetle yola çıktıysak, ne gerekiyorsa onu yapacağız. Kurumlarla işbirliği her zaman sağlamaya çalışacağız, projelerimiz için bakanlıklarımız ile görüşeceğiz" diye konuştu.

"AKBÜK'Ü HALKIMIZA KAZANDIRMAMIZ LAZIM"

Akbük ile ilgili açıklama yapan Köksal, "Akbük Özel çevre koruma bölgesi, MUÇEV orada söz sahibi. Akbük'ü halkın kullanımına açmak için gereken tüm mücadeleyi göstereceğiz. Çevre dernekleri ile STK'lar ile süreci sürdüreceğiz. Akbük'ü halkımıza kazandırmamız lazım" dedi.

"KAÇAK YAPILAŞMANIN MUTLAKA ÖNÜNDE DURMALIYIZ"

Kaçak yapılara ilişkin açıklama yapan Köksal, "Belediye olarak buraya alt yapı götürmek, yol götürmek, her bir dağın başındaki konuta ve kaçak yapılara tabi ki mümkün değil. Kaçak yapıların önüne geçmeyi aslında başta iktidarın düşünmesi gerekiyor. Çünkü biz buna yerelde çözüm olamayız. Sürekli bir imar affı olacağı öngörüsüyle sürekli kaçak yapılaşmanın yolu açılıyor. Vatandaşımız da mağdur oluyor. Kimisi gerçekten başını sokmak için bir ev yapıyor, kimisi orada inanılmaz bir turizm geliri elde etmek için bunu yapıyor. Hepsi aynı topun içinde aynı şekilde değerlendiriliyor. Bunları ayırt etmekte çok mümkün değil. Kaçak yapılaşmanın mutlaka önünde durmalıyız. Doğamız bizim için çok kıymetli" ifadelerini kullandı.

Köksal, rakibi olan "AK Parti Menteşe Belediye Başkanı Adayı Şadi Ballı'ya da mesajınız var mı?" sorusu üzerine "Kolaylıklar diliyorum. İşinin çok zor olduğunu düşünüyorum" dedi.

 

 

 

DİĞER HABERLER