Demokrat Parti Genel Başkanı Uysal: "Türkiye yeni bir dönemin arifesinde"

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal Muğla'ya gelerek partililerle bir araya geldi. Menteşe'deki Yörük Obaları Derneği'nde gündeme yönelik değerlendirmelerde bulunan Uysal, Türkiye'nin yeni bir dönemin arifesinde olduğunu belirterek, "İktidar Türkiye'nin önündeki 30 yıla ipotek koymaya çalışıyor. Bu ülkenin kaynaklarını yağmalayanlarla hesaplaşma günüdür" dedi.

"PUSULASI ŞAŞMIŞ KADROLARLA YOLLARINI KAYBETTİLER"

Genel Başkan Uysal şu ifadeleri kullandı: "Yeni bir dönemin arifesindeyiz. Bu tarihi eşikte Demokrat Parti olarak vazifemizin bilincindeyiz. Bizler en zor zamanlarda bu ülkeye hizmet etmiş bir iktidarın torunlarıyız. Türk Milleti olarak iktidar sahibi olanlara mazeret bırakmayacağız. Milletimiz iktidara 'ne istedin de vermedik' diyor. Sıfır denetim mantığı içerisinde bir yetki aldılar. Ülkemizde milyonlarca insanımız nefes alamıyor. Pusulası şaşmış kadrolarla yollarını kaybettiler. Milletimiz önünde demokratlar olarak ahlaki bir alternatif olacağız. Bu büyük ülkenin uzun süredir şahsi önceliklerle varlıkları çarçur ediliyor. Dünüzümü çalanlara yarınlarımızı çaldırmayacağız dedik. Şimdi de önümüzdeki 30 yıla ipotek koymak istiyorlar" dedi.

"DEVLETİN MALINA EL KOYMASINDAN KORKAN ZENGİNLER ÜLKEDEN KAÇIYOR"

Uysal, "Hadi kendiniz yağmalıyorsunuz onu anladık. Neden başkalarına da yağmalatıyorsunuz? Gençler bu nedenlerle gelecek hayali kuramaz hale geldi. Mülkiyet hakkımızı dahi elmizden almaya çalışıyorlar. Devletin malına el koymasından korkan zengin insanlar yurt dışına çıkmaya, kaçmaya çalışıyor. Bunu düzelteceğiz. Dün yaptık, bugün de yapacağız.

Erdoğan PKK ile işbirliği yapınca hak oluyor. Devlet yapmış oluyor. Bunu yapabilecek tek hak onun. Bu yanlış politikaların bedelini şehitlerimiz, bu milletin evlatları canlarıyla ödüyor. Milletimizin hasretini bitirmek adına millet önünde olacağız. Bu ülkenin kaynaklarını yağmalayanlarla hesaplaşma günüdür. Demokrat Parti olarak Türkiye'de demokrasiye geçiş programını milletimizle paylaşacağız. Önce siyaset değişecek, sonra Türkiye değişecek" ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

DİĞER HABERLER