Her gün trafik sorunu yaşanan akıllı kavşakta çalışmalar başladı


Muğla'nın Menteşe İlçesinde her gün trafik sorunu yaşanan akıllı kavşakta çalışmalar başladı. Karayolları tarafından kavşakta zemin etüdü için sondaj çalışmasının başladığı öğrenildi. Kavşağa üst geçit yapılacak ve Marmaris istikametinden gelen sürücüler üst geçit (köprü) ile direk çevre yoluna geçecek. Çevre yolundan gelenler de direk Marmaris yoluna geçiş yapacak. Çevre yolu ile Marmaris yolu üst geçitle birbirine bağlanmış olacak. Denizli yolundan gelen sürücüler ile Muğla'dan çıkan sürücüler ise yine akıllı kavşağı kullanacak. Kavşağın bulunduğu yere, su toplayan bir bölge olduğu için battı çıktı yapılamayacağı belirtilirken, üst geçitin ayaklarının sondaj derinlikleri belirlendikten sonra köprünün projelendirileceği açıklandı.

Muğla AK Parti Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan tarafından yapılan çalışmalara yönelik yapılan ortak açıklamada, Muğla'nın bütün ihtiyaç ve yatırımlarını yakından takip ettiklerini belirterek, "Kavşakta yaşanan  sorunu da çözüyoruz"  dediler.

Altar Zeyhan

Muğla AK Parti Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan "Muğla - Denizli Marmaris  Farklı Seviyeli Kavşak" ile ilgili proje hazırlandığını bildirdi. Milletvekilleri Demir ve  Gökcan yaptıkları açıklamada, Muğla'nın bütün ihtiyaç ve yatırımlarını yakından takip ettiklerini belirterek, "Kavşakta yaşanan  sorunu da çözüyoruz"  dediler.

Ortak yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "Sayın Bakanımızın talimatları sonrasında, "Muğla-Denizli-Marmaris  Farklı Seviyeli Kavşak" çalışması için jeolojik etüt amaçlı sondaj çalışmasına başlandı. Proje çalışmalarına esas jeolojik etüt amaçlı sondaj çalışması devam ediyor. Bu proje ile Marmaris'ten gelen trafik ile çevre yolundan gelen trafik farklı seviyeli kavşakla birbirine bağlanacak olup, bu sayede kavşaktaki trafik sıkışıklığı ortadan kalkacak.

Kavşaktaki dönüşün üzerinde 156 metrelik bir köprü yer alacak.  Bu köprü sayesinde trafikte yaşanan sıkıntı ortadan kalkacak. Araçların bir bölümü köprüyü, bir bölümü ise köprünün altında yer alan akıllı kavşağı kullanacak. Çalışmalara ihale süreci sonrasında başlanacak.  Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu'na hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyoruz. Muğlalı hemşerilerimize hayırlı olsun."

DİĞER HABERLER