Menteşe Belediyesi, ILO 190 Politika Belgesini imzaladı

 

Menteşe Belediyesi, ILO 190 Politika Belgesini imzaladı

Cinsiyet eşitliğine dayalı, şiddet ve tacizden arındırılmış, insan onuruna yakışır bir çalışma ortamı sağlamayı taahhüt eden ILO 190 sayılı Şiddet ve Taciz Sözleşmesi Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş tarafından imzalandı.

Başkan Gümüş, Konakaltı İskender Alper Kültür Merkezinde düzenlenen imza töreninde Karya Kadın Derneği, 29 Ekim Cumhuriyet Kadınları Derneği, CHP İl ve ilçe Kadın kollarının katılımıyla sözleşmeyi imzaladı. İmza töreninde konuşan Başkan Gümüş, şunları söyledi:

"Menteşe Belediyesi olarak her alandaki çalışmalarımızda toplumsal cinsiyet eşitliğini gözetmekteyiz. Belediyemizde kadınlar; işçisinden müdürüne belediyemizin her biriminde başarıyla görev yapmaktadırlar. Geçtiğimiz yıl 8 Mart'da Avrupa Belediyeler ve Bölgeler Konseyi'nin Avrupa Yerel Yaşamda Kadın Erkek Eşitliği Şartı'nı imzalamıştık. Bu imza ile kentimizde kadınlar ve erkekler, güçlendirilmesi gereken ve dezavantajlı tüm kesimler için eşitlikçi, ayrımcılıktan uzak, daha yaşanabilir bir kent sözü vermiştik. Bunun için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu kapsamda bugünde cinsiyet eşitliğine dayalı, şiddet ve tacizden arındırılmış, insan onuruna yakışır bir çalışma ortamı sağlamayı taahhüt eden ILO 190 sayılı Şiddet ve Taciz Sözleşmesine imza atıyoruz. Kadınlara yönelik pek çok farklı branşta gerçekleştirdiğimiz kurslarımız, eğitimlerimiz ve atölyelerimizle kadınların güçlendirilmesine yönelik çalışmalarımıza devam edeceğiz."

Haber Merkezi

 

DİĞER HABERLER