Menteşe'de riskli bölge sayısı yeniden arttı

Sağlık Bakanlığı tarafından koronavirüs tedbirleri kapsamında hazırlanan 'Hayat Eve Sığar' mobil uygulamasında Menteşe'nin riskli bölgeleri işaretlenmeye devam ediyor. 12 Ekim tarihi itibariyle 35 olan riskli bölge sayısında yine artış yaşandı. Riskli bölge sayısı 42'ye yükseldi. Ayrıca yine 12 Ekim'de 4 olan yüksek riskli bölge sayısı ise 6'ya çıktı.

HASAN HAŞMET IŞIK YOĞUN BAKIMA KALDIRILDI

Geçtiğimiz hafta koronavirüse yakalanarak Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hasatnesi'ne kaldırılan Yatağan önceki dönem belediye başkanı Hasan Haşmet Işık'ın tedbir amaçlı yoğun bakıma kaldırıldığı öğrenildi.

MENTEŞE BELEDİYESİ'NDE KORONAVİRÜS ŞOKU

Menteşe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'nde görev yapan bir kamyon şoförünün koronavirüs testinin pozitif çıkması sonucu, Covid-19 testi pozitif çıkan personel ile yanında çalışan 3 kişinin karantinaya alındığı öğrenildi.

YEŞİLYURT'TA İLKOKUL ÖĞRETMENİNİN TESTİ POZİTİF ÇIKTI

Muğla'nın Menteşe İlçesi Yeşilyurt Mahallesinde bir ilkokul öğretmeninin koronavirüs testinin pozitif çıktığı öğrenildi. Testi pozitif çıkan öğretmenin karantina altına alındığı, okulda ise bakanlığın karantina prosedürünün uygulandığı bilgisi alındı.

Hayat Eve Sığar uygulaması, Sağlık Bakanlığı tarafından koronavirüs tedbirleri kapsamında hazırlanan önemli bir uygulama olarak öne çıkıyor. Uygulamayı indiren kullanıcılar, bulundukları bölgenin koronavirüs risk seviyesini görebiliyor ve ona göre temkinli davranıyor.Altar Zeyhan

DİĞER HABERLER