Menteşe'de spor lisesini tercih eden pişman oldu

Menteşe'de spor lisesini tercih eden pişman oldu

Muğla'da 3 yıl önce açılan Menteşe Spor Lisesini tercih eden öğrenciler ve veliler okulu tercih ettiklerine pişman oldu. Spor okulunda olması gereken hiçbir şeyin olmadığını belirten velilerin Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü ile görüşmeleri sürüyor.

Veliler, "Okulun havalandırması bile olmayan bir spor salonu, bahçede beton üzerinde basketbol ve futbol sahası var. Geçen sene kantin bile açılmadı. Bize Fen Lisesi binasının verileceği söylenmişti. 3 yıldır biz bu taşınma konusuyla uğraşıyoruz. Çocuklarımız 11'inci sınıfa geçti. İş işten geçti. Bize verilen sözler tutulmadı. Hiç olmazsa bizden sonra okulu tercih edecek çocuklar mağdur olmasın" ifadelerini kullandılar.

MİLLİ EĞİTİMDEN SPOR LİSESİNE YÖNELİK AÇIKLAMA

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Menteşe Spor Lisesi velilerinin talepleri ile ilgili olarak bir açıklama yapıldı. Açıklamada "Velilerimizin haklı taleplerini göz önünde bulundurarak öğrencilerimizin hem daha kaliteli bir eğitim ortamı hem de sportif faaliyetlerde kullanmış oldukları alanların daha uygun hale getirilmesi adına gerekli planlamalarımız mevcuttur. Velilerimiz müsterih olsunlar. Menteşe Spor Lisesine yönelik çalışmalara ilişkin süreç velilerimiz başta olmak üzere kamuoyu ile paylaşılacaktır" ifadeleri kullanıldı.

Altar Zeyhan

 

DİĞER HABERLER