Menteşe'de tam kapanma öncesi yoğunluk oluştu

Muğla'nın turizm merkezleri Bodrum ve Marmaris başta olmak üzere tüm ilçelerde yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanacak "tam kapanma" öncesinde yoğunluk yaşandı. Kapanmaya saatler kala Menteşe'de pazaryeri, marketler ve alkol satan işletmelere halk adeta hücum etti.

Habr Merkezi

İçişleri Bakanlığının yayımladığı genelgeyle, 29 Nisan Perşembe saat 19.00'da başlayan ve 17 Mayıs Pazartesi günü 05.00'e kadar uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması öncesi büyükşehirlerde yaşayan vatandaşlar, Muğla'ya akın etti. Kısıtlama sürecini ve Ramazan Bayramı'nı Muğla'da geçirmek isteyenler, ilçe girişlerinde araçlarıyla yoğunluk oluşturdu.

MENTEŞE'DE PAZAR YERİNDE YOĞUNLUK

Tam kapanma öncesi Menteşe Perşembe Pazarı'da da yoğunluk vardı. Semt pazarlarının 17 günlük süreçte kapalı olacağının açıklanmasının ardından ilçede yasak öncesi kurulan son pazara halk adeta hücum etti. Bölgede polis ve zabıta ekipleri ile bekçiler vatandaşları sürekli olarak uyarırken, öğle saatlerinde Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız ile Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş pazarda denetime çıktı.

ALKOL SATAN İŞLETMELERDE YOĞUNLUK

Hükümetin aldığı 17 günlük tam kapanma sürecinde alkol satışının yasaklanmasına yönelik karar sonrası kapanmaya saatler kala Menteşe'de alkol satan işletmelrde kuyruk oluştu. Vatandaşın alkol satışının yasaklanamasına karşı tepkisi sürüyor.

DİĞER HABERLER