Meteorolojiden 6 ay sonra kuvvetli yağış uyarısı

Yaklaşık 6 aydır yağmurun yağmadığı, uzun süredir susuzlukla mücadele eden, geçtiğimiz ay ise orman yangınları ile boğuşan Muğla'nın 4 ilçesi için kuvvetli yağış uyarısı yapıldı. Meteoroloji tarafından Köyceğiz, Dalaman, Fethiye ve Seydikemer ilçelerine yönelik 15 Eylül Çarşamba (bugün) saat 11:00 ile 21:00 saatleri arası için kuvvetli yağış uyarısı yapılırken, Muğla'nın Menteşe İlçesinde dün öğleden sonra başlayan sağanak yağış yüzleri güldürdü. Kent merkezinde yaklaşık yarım saat süren yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar saçak altlarına sığındı.

Altar Zeyhan

Meteoroloji tarafından yaklaşık 6 aydır yağmurun yağmadığı Muğla için kuvvetli yağış uyarısı yapıldı. Köyceğiz, Dalaman, Fethiye ve Seydikemer ilçelerine yönelik 15 Eylül Çarşamba (bugün) saat 11:00 ile 21:00 saatleri arası için kuvvetli yağış uyarısı yapılırken, Menteşe İlçesinde dün öğleden sonra başlayan sağanak yağış yüzleri güldürdü. Kent merkezinde yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar saçak altlarına sığındı.

Meteoroloji tarafından 4 ilçeye yönelik yapılan uyarıda, "Yapılan son değerlendirmelere göre; Muğla çevrelerinde görülen yağışların, yarın öğle saatlerinden itibaren Muğla'nın iç kesimlerinde (Köyceğiz, Dalaman, Fethiye, Seydikemer) kuvvetli (21-50 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde olması beklendiğinden, ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir" ifadeleri kullanıldı.

 

 

DİĞER HABERLER