Muğla'da Sağlık Çalışanları iş bıraktı

TBMM'de kabul edilen yasa ile sağlık hizmetinin ekip hizmeti olmaktan çıktığını ve sadece hekimlere verilen zam ile sağlık emekçileri arasında büyük bir adaletsizlik yapıldığını ileri süren sağlık çalışanları, bugün tam gün iş bırakma eylemi yaptı.  Türk Sağlık-Sen ve SES üyesi sağlık çalışanları bugün tam gün iş bırakma eylemi yaparken, Memur-Sen'e bağlı Sağlık-Sen üyesi sağlık çalışanları ise 07 Aralık Salı ve 09 Aralık Perşembe günleri tam gün iş bırakacaklar.

"VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE"

Sağlık Sen tarafından vatandaşların iş bırakma eyleminde mağdur olmaması için şu açıklama yapıldı: "Kamuya ait tüm sağlık kurumlarında; Acil servisler, acil ameliyat hizmetleri, 112 ambulans hizmetleri, diyaliz hizmetleri, yoğun bakım hizmetleri gibi acil sağlık hizmet birimleri dışında kalan tüm birimlerde iş bırakma eylemi gerçekleşecektir. Sağlık kurumlarında görevli memurların yaklaşık yarısı Sağlık-Sen üyesi olup söz konusu eylem dolayısıyla vatandaşlarımızın hizmet kesintisinden etkilenerek herhangi bir mağduriyet yaşamaması adına tüm vatandaşlarımızın acil hal dışında İl ve İlçe Sağlık Müdürlüklerine, Hastanelere, Ağız Diş Sağlığı Merkezlerine ve Aile Hekimliklerine başvurmamaları önem arzetmektedir.

Yukarıda sayılan acil hizmet birimlerinde iş bırakma eylemi hayata geçirilmeyecek olup vatandaşlarımızın acil haller için mağdur olmaması adına hizmet vermeye kesintisiz devam edilecektir.

Haklı taleplerimizin duyurulması adına yaptığımız eylem için vatandaşlarımızın da hoşgörüsüne sığınıyor, maruz kalacakları mağduriyetin en aza indirilebilmesi adına bu duyuruyu yapmayı bir görev biliyoruz."

DİĞER HABERLER