Ölü bulunan bebeğin annesi tutuklandı

Ölü bulunan bebeğin annesi tutuklandı

Muğla'nın Dalaman İlçesi'nde boş arsada bez çanta içinde ölü olarak bulunan yeni doğmuş erkek bebeği evde dünyaya getirdiği öğrenilen anne E.Ö.'nün üç çocuğunun daha bulunduğu, bebeğin doğumdan sonra bakımsızlık nedeniyle öldüğü ve ardından motosiklet ile boş arsaya atıldığı ortaya çıktı. Soruşturma kapsamında adliyeye sevk edilen 3 kişiden, anne tutuklandı. Diğer iki şüpheli ise serbest bırakıldı.

İHA

Dalaman Merkez Mahallesi Damla Sokak'ta inşaat halindeki binanın hemen yanında bulunan boş arsada bez çantanın içerisinde yeni doğmuş erkek bebek cesedi bulunmuştu.

İnşaatta çalışan bir işçinin malzeme atmak için gittiği arazide bulduğu yeni doğmuş erkek bebek cesedi ile ilgili 112 Acil Çağrı Merkezine bilgi verilmesi üzerine soruşturma başlatıldı. Muğla Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından olaydan sonra oluşturulan sivil özel ekip, henüz bir günlük erkek bebek cesedinin failleri üzerinde araştırma başlattı.

BAKIMSIZLIK NEDENİYLE ÖLDÜĞÜ BELİRLENDİ

Özel ekip, olay yerinin bölge haritasını çıkarmasının ardından güzergah üzerindeki tüm Mobese kameraları tarandı. Ekipler, toplam 116 Mobese ve işyeri kamera taraması sonrası kameralara bir motosiklet ve motosiklete binen kadın tespit etti. Motosikletin egzoz kısmı parlak olduğu için motosikletin modeli tespit edildi. Ekipler, yakın zamanda hamile bayanlar üzerinde de araştırma yaptı.

Güvenlik kamera kayıtlarına takılan motosikletin sahibi ile ilgili yapılan araştırmada, motosiklet sahibi İ.A. gözaltına alındı. Yapılan sorgusunda daha önceden tanıdığı ve bebeğin annesi E.Ö'nün kendisini telefon ile arayarak evinden almasını istediğini söylemesi üzerine E.Ö. de gözaltına alındı. Bebeği evde dünyaya getirdiği öğrenilen E.Ö.'nün üç çocuğunun daha bulunduğu öğrenilirken, bebeğin doğumdan sonra bakımsızlık nedeniyle öldüğü ve ardından motosiklet ile boş arsaya attığı belirlendi.

ANNE TUTUKLANDI, İKİ KİŞİ SERBEST KALDI

Ardından Muğla Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri tarafından üç kişi gözaltına alındı. Emniyetteki işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edilen 3 kişiden, çocuğun annesi E.Ö. tutuklandı.

Olayla ilgili gözaltına alınan İ.A., adli kontrol şartıyla, S.B., ise serbest kaldı.

 

DİĞER HABERLER