Otelin yapılmak istendiği yer 2. derece doğal sit alanı, 3. derece arkeolojik sit alanı Cumhur Uzun, Bakan Ersoy'un Otel Projesi ile ilgili Konuştu: "Bodrum'a ihanet"

Otelin yapılmak istendiği yer 2. derece doğal sit alanı, 3. derece arkeolojik sit alanı

Cumhur Uzun, Bakan Ersoy'un Otel Projesi ile ilgili Konuştu: "Bodrum'a ihanet"

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'a ait Ersoy Otelcilik Şirketi'nin, Bodrum'da Çiftlik Mahallesi'nde hayata geçirmek istediği 'Maxx Royal Bodrum Otel' projesi için 18 Nisan'da ÇED kapsamında inceleme değerlendirme toplantısı yapılacağı ortaya çıkmıştı.

CHP Muğla Milletvekili Cumhur Uzun, iptal kararlarına rağmen Bakan Ersoy'un da ortağı olduğu şirket tarafından Bodrum Adalıyalı'da yapılmak istenen Otel için Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın İnceleme Değerlendirme Komisyonu'nu uyardı.

Haber Merkezi

Muğla Bodrum Adalıyalı mevkiinde Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un ortağı olduğu şirketin, beş kez iptal edilen, 2. derece SİT alanı içindeki otel projesinde karar, İnceleme Değerlendirme Komisyonu'na kaldı. Bölgede Hazine'ye ait arazi Ersoy'un şirketine verilmişti. Sit alanına yapılmak istenen otel projesi daha önce de iptal edilmişti.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un ortağı olduğu şirketin, beş kez iptal edilen, 2. derece SİT alanı içindeki otel projesinde karar, İnceleme Değerlendirme Komisyonu'na kaldı. Bölgede Hazine'ye ait arazi Ersoy'un şirketine verilmişti.

"BODRUM'A İHANET ETMEYİN"

Ersoy'un şirketi Ersoy Otelcilik İnşaat'ın yapmak istediği proje için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın İnceleme Değerlendirme Komisyonu (İDK) toplantısı 18 Nisan'da yapılacak. 124 bin 21 metrekarelik alanda 325 oda, 14 villa, 3 apart villa, 38 aile odası inşa edilecek. Projenin bedeli ise 159 milyon 926 bin TL olarak belirlendi.

Gelişmeler üzerine açıklama yapan CHP Muğla Milletvekili Cumhur Uzun İnceleme Değerlendirme Komisyonuna uyarıda bulunarak: "2. Derece doğal sit alanı, 3. Derece arkeolojik sit alanı ve taşınmaz kültür varlığı statüsünde bulunan bu alana 325 odalı otel, 14 villa, 3 apart villa ve 38 aile odası inşaatı yapılmak isteniyor. Daha önce mahkemece iptal edilen bu kıyıma müsaade etmek Bodrum'a ihanettir. 18 Nisan'da yapılacak İnceleme ve Değerlendirme Toplantısına katılacak tüm yetkililere sesleniyorum. Bu ihanete ortak olmayın!" dedi.

 


DİĞER HABERLER