Özel Eğitim Uygulama Birimi hizmete girdi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümünün "Uygulama Birimi" hizmete açıldı. Bu merkezde özel gereksinimi olan bireylere ve ailelerine eğitim ve danışmanlık hizmeti verilecek.

Haber Merkezi

MSKÜ Eğitim Fakültesi binasına kurulan merkezde dil gecikmesi olan; işitme yetersizliğinden, zihin yetersizliğinden ve otizm spektrum bozukluğundan etkilenen ya da risk altındaki çocuklar eğitim alabilecek. Birim içerisinde bir bireysel eğitim odası ile çocuklara ve ailelerine eğitim verebilmek için bir grup eğitim odası bulunuyor. Bu birim aynı zamanda Özel Eğitim Bölümü lisans öğrencileri için de uygulama yapabilecekleri bir ortam niteliği taşıyor. Eğitim Fakültemiz, Üniversite bünyesinde gerçekleştirdikleri bu çalışmasıyla Muğla ve çevre illere de öncü olacak.

Üniversite Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, alt yapı geliştirme çalışmalarını ve talebe göre birimin geliştirilmesini destekleyeceklerini söyleyerek, "Üniversitelerin önemli misyonlarından biri de bulunduğu bölgenin beklenti ve ihtiyaçlarını karşılamaktır. Toplumun sorunlarına çözüm bulmaktır. Bu bağlamda bu bölgede eksikliği hissedilen özel eğitim hizmetleri, bu birim tarafından karşılanacaktır. Özel eğitim hizmetlerine ulaşmakta zorluk yaşayan aileler çocukları için bu birimde bilimsel düzeyde eğitim ve rehabilitasyon hizmeti alabilecektir. Bu yüzden bu birim oldukça önem arz etmektedir" dedi.

DİĞER HABERLER