PTT'de çalışanlar istifa, vatandaş isyan etti


Menteşe İlçesi Orhaniye Mahallesinde bulunan 41 Evler PTT Şubesinde, dağıtıcı firma çalışanlarının istifa etmesi nedeniyle mağduriyetler sürüyor. Şubenin gelen kargo bölümünde biriken ve kargolarını bulamayan vatandaşlar duruma tepki gösterdiler.  İstifalar, PTT'de memur olan çalışanları da mağdur ederken, Onur Çetin isimli bir vatandaş, "Ayın 10'unda kargom Muğla PTT'ye geldi. Üzerinden bir hafta geçti. Hala kargom bana ulaşmadı. Bu nedenle şubeye geldim. 2 saattir bekliyorum fakat sistem yok dediler. Doğru bilgi alamıyoruz. Suçu herkes birbirine atıyor" dedi.

Altar Zeyhan

Menteşe İlçesi Orhaniye Mahallesinde bulunan 41 Evler PTT Şubesinde, dağıtıcı firma çalışanlarının istifa etmesi nedeniyle mağduriyetler sürüyor. Şubenin gelen kargo bölümünde biriken ve kargolarını bulamayan vatandaşlar duruma tepki gösterdiler. 

PTT ÇALIŞANLARI DA MAĞDUR

Firma çalışanlarının, çalışma şartlarının zorluğu ve ucuz maaş nedeniyle

istifa ettiği öğrenildi. Dağıtıcı firmada yaşanan sorun, PTT'de memur olarak çalışanları da mağdur ediyor.  PTT çalışanları akşam saat 20:00'ye kadar çalışmak zorunda kalıyor. Son yapılan kampanyalarla işlemlerin yoğunlaştığı belirtilirken, bir hafta içinde sorunların çözülmesinin beklendiği söylendi.

İNTERNETTE DE SORUN YAŞANINCA KUYRUK UZADI

Çalışanların istifası ile PTT'ye giden vatandaşlar, bu kez internet kesintisi nedeniyle sistemde sorun olduğunu duyunca çileden çıktı. Onur Çetin isimli bir vatandaş, "Ayın 10'unda kargom Muğla PTT'ye geldi. Üzerinden bir hafta geçti. Hala kargom bana ulaşmadı. Bu nedenle şubeye geldim. 2 saattir bekliyorum fakat sistem yok dediler. Doğru bilgi alamıyoruz. Suçu herkes birbirine atıyor" dedi.

DİĞER HABERLER