Sandras İçme Suyu Projesi 2021 yatırım planına alındı

Sandras İçme Suyu Projesi 2021 yatırım planına alındı

Muğla Yerel Yönetimlerden Sorumlu Ak Parti İl Başkan Yardımcısı, eski belediye meclis üyesi Ziya Ercan'ın yıllar önce hazırlayıp sunduğu Sandras İçme Suyu Projesi Resmi Gazete'de yayımlanarak 2021 yılı yatırım planına alındı. Ak Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, projenin yatırım bedelinin 661 Milyon 250 Bin lira olduğunu ve 2027 yılında bitirilmesinin planlandığını açıkladı.

Altar Zeyhan

Sandras İçme Suyu Projesi, 15 Ocak 2021 Tarihli Resmi Gazete'de  2021 Yılı Yatırım Programının Kabulü ve Uygulanmasına Dair  3428 Sayılı Karar" ile başlama aşamasına geldi.

Milletvekili Gökcan yaşanan gelişmeye yönelik yaptığı açıklamada, "2 bin metrelik Sandras Dağı zirvesinde doğal yaşama zarar vermeden, tüm kaynaklarımızı etkin biçimde kullanarak kilometrelerce yer altı tüneller açarak Muğla merkez ve yakın çevresini en kaliteli suyla buluşturacağız. Muğla içme suyunun yapımına;  Sandras Kaynakları ve Gürsu Kaynakları olarak iki proje halinde başlanacak.  "Muğla İçme Suyu" projesinin toplam yatırım bedeli 661 Milyon 250 Bin TL'dir. 2027 yılında bitirilmesi planlanan proje ile Muğlamızın 2050 yılına kadar olan su ihtiyacı karşılanacaktır. Suyun maliyetinde ton başına yüzde 50'lik bir azalma hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

 

 

 

DİĞER HABERLER