Turizmci başkanlardan klipli ikamet çağrısı


Bodrum, Marmaris, Fethiye, Datça gibi önemli turizm merkezlerine sahip Muğla'nın pandemi sonrası yerleşik nüfusuna 1 milyon nüfus daha eklenince turizmci belediye başkanları çareyi video klip ile çağrı yapmakta buldu. Belediye başkanları diğer şehirlerden gelerek geri dönmeyen ve kış aylarını Muğla'da geçirecek olan vatandaşlara ikametlerini Muğla'ya aldırmaları çağrısında bulundu.

İHA

Pandemi sonrası diğer şehirlerden Muğla'ya gelen yazlıkçıların geri dönmemesi sonrası nüfusu 2 milyona dayanan Muğla'nın turizmci belediye başkanları hazırladıkları video klip ile geri dönmeyen vatandaşlara nüfuslarını Muğla'ya aldırmaları konusunda çağrı yaptı.

Video klipte Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, "Sevgili hemşehrilerim. Muğla halkı olarak sizlerle birlikte aileyiz, birlikte Muğla'yız. Ailemize eklenen her bir vatandaşımızla sadece sayımız değil, fikirlerimiz, bakış açılarımız ve farklılıklarımız da zenginleşiyor. Eskiden yaz dönemlerinde artan geçici nüfusun yerini yerleşik nüfus alıyor. Yaşayan nüfusumuzun eğitimi, kültür, sağlık, altyapı gibi, merkezi ve yerel hizmetlerden daha üst seviyede yararlanabilmesi için lütfen nüfus kayıtlarınızı Muğla'ya aldırarak Muğla'da kalalım, Muğlalı olalım" ifadelerini kullandı.

 

 

DİĞER HABERLER