Yatağan Belediyesi ilk yağmurda sınıfta kaldı

Yatağan Belediyesi ilk yağmurda sınıfta kaldı

Yatağan'da dün öğle saatlerinde başlayan ve etkisini arttırarak devam eden sağanak yağışta çoğu işyerini ve evleri su bastı. Vatandaşlar belediyenin gerekli önlemleri almadığını belirterek duruma tepki gösterdi.

İHA

İnönü Bulvarı'nda bulunan bir büfenin giriş katında rögarın tıkanması sonucu su baskını yaşandı. Belediye ekipleri bölgede vidanjör yardımıyla su tahliyesine başladı. Vatandaşlar ve işyeri sahibi geç müdahale edildiğini söyleyerek ekiplere tepki gösterdi.

Dükkanına su basan bazı iş yeri sahibi vatandaşlar tüm eşyalarının zarar gördüğünü belirterek "Yağmur daha başladığında durum belliydi, su gideri taştı. Belediyeyi çok aradık en sonunda geldi. Sonuçta sular geri gelmişti ve iş yerimizin içine kadar girdi. Buranın alt yapısı düzeltildi diye biliyorduk, ama öyle olmamış. Bilgisayarımız, barkod sistemimiz, dolaplarımız bozuldu. Yağmur durana kadar dükkanımda nöbet tutmak zorunda kaldım. Bu maddi manevi hasarın sorumlusu kim şimdi. Ne yapacağımı bilmiyorum" diyerek Yatağan Belediyesi'ne tepki gösterdi.

 

DİĞER HABERLER