Yerkesik Yeniköy'de evler lavanta figürleri ile renkleniyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan lavanta tarlaları ile özellikle yerli turistlerin ilgisini çeken Yerkesik Yeniköy Mahallesinde bölge halkı, gönüllü öğrenciler ve belediye yetkilileri ile birlikte "Mor Sokak" projesi başlatıldı. Proje kapsamında bölgenin tanıtımına katkı sağlamak için evler lavanta figürleriyle renklendiriliyor.

Haber Merkezi

2019 yılından itibaren olgunlaşarak ilk hasadı yapılmaya başlanan lavanta tarlalarının tanıtımı ve bölgenin bilinirliğinin arttırılması için bölge halkı, gönüllü öğrenciler ve belediye yetkilileri ile birlikte "Mor Sokak" projesi başladı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan 'Mor Sokak' projesi kapsamında gönüllü 30 üniversite öğrencisi ve Yeniköy Mahalle sakinlerinin katılımıyla devam eden etkinlikte evlerin duvarlarına lavanta figürleri ve lavanta tarlaları içerisinde gezen insan figürleri resmediliyor.

Yaklaşık 1 ay sürmesi planlanan boyama çalışmalarının sonunda özellikle yerli turistlerin ilgisini çeken lavanta bahçesinin yanı sıra lavanta figürleri ile renklendirilen evlerin de ilgi odağı olması bekleniyor.

 

 

DİĞER HABERLER