BÜYÜKŞEHİR TEKVANDO TAKIMINDAN BÜYÜK BAŞARI

Muğla Büyükşehir Belediyesi Tekvando sporcuları Milli Takım adına yarıştıkları 6. Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvasında gösterdikleri başarılı mücadeleyle bir gümüş, bir bronz madalya alarak Türk sporcuların kazandığı 166 madalyaya katkı sağladı.

EKREM ORHAN

Uluslararası Turnuvada Büyükşehir Belediyesi Tekvandocuları gururlandırdı

13-17 Şubat 2019 tarihleri arasında Antalya'da yapılan ve 51 ülkeden 1615 sporcunun mücadele ettiği turnuvada Büyükşehir Belediyesi Tekvando sporcuları Eda Nur Tosun gümüş madalya, Beren Çiftçisoy bronz madalya, Emirhan Bayhan ise milli sporcu belgesi kazandı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Tekvando Antrenörü ve aynı zamanda Milli Takım Antrenörü olan Naz Kargın Göktaş’ın çalıştırdığı sporcular Gençler Türkiye Tekvando Şampiyonası’nda almış oldukları başarılı sonuçlarla 6. Uluslararası Türkiye Açık Tekvando Turnuvası’nda Milli Takım adına yarışmaya hak kazanmıştı. 

6. Uluslararası Türkiye Açık Tekvando Turnuvasında Türk Tekvandocular müsabaka dalında 87 madalya, Poomsae dalında 79 madalya toplamda ise 166 madalya alarak turnuvayı tamamladı.

 

DİĞER HABERLER