ERDİNÇ PALA İSTİFA ETTİ

Yönetim kurulu Tolgay Kerimoğlu ile anlaştı.


Muğlaspor’da ilginç gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.   Muğlasporun evinde son oynadığı Fatsa Belediyespor maçından sonra teknik direktör Erdinç Pala görevinden istifa etti. Yönetim kurulu Eski Galatasaray’lı Turgay Kerimoğlu’nun ağabeyi olan UEFA Pro Lisanslı Tolgay Kerimoğlu ile anlaştı. Muğlaspor’un yeni hocası dün öğleden sonra göreve başlaması bekleniyordu. Muğlaspor eski teknik direktörü  Erdinç Pala istifa mektubunda özetle, “Kulübümüzde son haftalarda yaşanan sorunlarda en az payım olmasına rağmen çok değerli antrenör arkadaşlarım Melih Altuğ Sapmaz ve Fevzi Tuncay ile maaş alamamamıza rağmen elimizden geleni yaptığımıza inanıyorum” dedi.

EKREM ORHAN

Muğlaspor’da Fatsa Belediyespor maçı öncesi ve maç sırasında yaşanan istenmeyen bazı olaylar Teknik direktör Erdinç Pala’nın istifa etmesine neden oldu.

Muğlaspor’da devam eden maddi krizler nedeniyle Muğlaspor’lu futbolcular paralarını alamadıkları gerekçesiyle İki gün antrenmana çıkmazken futbolcular ancak geçtiğimiz cuma günkü çalışmaya katılmışlardı.

Muğlaspor’un 0-0 berabere kaldığı Fatsa Belediyespor maçından sonra Teknik direktör Erdinç Pala görevinden İstifa etti.

Erdinç Pala’nın istifa mektubu özetle şöyle, “Yaşanan sorunlarda en az payım olmasına rağmen teknik ve taktik anlamda ve antrenman verme konusunda yapabileceklerimizi etkileyen para polemiği maalesef bize de yansıdı.

Çok değerli antrenör arkadaşlarım Altuğ Sapmaz ve Fevzi Tuncay ile

aylardır maaş alamamamıza rağmen elimizden geleni yaptığımıza inanıyorum ve son derece müsterihim.

Kendi memleketimin ve kendi kulübümün iyi duruma gelmesini çok istediğim için görevimi bırakıyorum. Saygılarımla” dedi.

YÖNETİM KURULU TOLGAY KERİMOĞLU İLE ANLAŞTI

Muğlaspor’da eski teknik direktör Erdinç Pala’nın istifa etmesinden sonra yönetim kurulu Pala’nın istifasını kabul etti ve yeni teknik direktör için Eski Galatasaray’lı futbolculardan Tugay Kerimoğlu’nun ağabeyi Tolgay Kerimoğlu ile temasa geçti. Tolgay Kerimoğlu ile yapılan görüşmede anlaşma sağlandı. Muğlaspor kulübü başkanı Erol Kapiz tarafından yeni teknik direktörün dün öğleden sonra Muğla’ya gelerek Muğlaspor’daki görevine başlayacağı kaydedildi.

DİĞER HABERLER