YK temsilcileri genel kurullarını tamamlayan sendikaları ziyaret ettiler

YK temsilcileri genel kurullarını tamamlayan sendikaları ziyaret ettiler

Nazife Ersöz Şahin 

Yeniköy ve Kemerköy Termik Santralleri ve Maden ocaklarını devralan YK Enerji temsilcileri olarak YK Enerji Direktörü Cafer Varol, İdari ve Personel Müdürü Tayyar Koçak, İdari ve Sosyal İşler Müdürü Hüsnü Tekeli Yatağan’daki Sendika şubelerine ziyarette bulundular.

Tes-İş Sendikası Yatağan Şubesi’ni ziyaret ederek Başkan Fatih Erçelik’e 10.Olağan Genel Kurulu’nda  oluşan yeni yönetime hayırlı olsun temennisinde bulunduktan sonra temsilciler, daha sonra Maden-İş Yatağan Şubesi’ne geçerek Başkan Osman İlhan’a 11.Olağan Genel Kurul sonucu oluşan yeni yönetime hayırlı olsun dediler. Tes-İş Şube Başkanı Fatih Erçelik ve Maden-İş Şube Başkanı Osman İlhan’da, işveren temsilcilerinin sendikalarına yaptıkları bu ziyaret nedeniyle çok memnun olduklarını dile getirdiler.

Her iki Şube Başkanı da, “Özel sektör bünyesinde örgütlülüğümüzü koruyarak ilk kongrelerimizi gerçekleştirdik. Bugün de bizlere hayırlı olsun demeğe geldiler.

Kendilerine bu nazik ziyaretlerinden dolayı Enerji ve Maden işçileri adına şükranlarımızı sunuyoruz.

Özelleştirmenin üzerinden üç yıl gibi kısa bir süre geçmesine rağmen ikinci toplu iş sözleşmemizi imzaladık.Hep birlikte çok önemli mesafeler kat ettik. İş huzuru ve barışını sağladık. İşçilerin ve Sendikanın da  üretimin bir ayağı olduğunu ıspatladık. İşçi, İşveren ve Sendika birlikteliğinin üretim için ne kadar gerekli olduğunu gösterdik. İşveren temsilcilerimizin Şubelerimize yaptıkları ziyaretten oldukça memnun kaldık. Bu vesileyle YK Enerji temsilcilerine çok teşekkür ediyoruz” dediler.

DİĞER HABERLER