DAVRANIŞINIZ KABUL EDİLEMEZ NİTELİKTEDİR

 DAVRANIŞINIZ KABUL EDİLEMEZ NİTELİKTEDİR

Sizi alkışlıyorum sayın vekil, ayrıca tebrik ediyorum, tabii(!) TBMM Başkanlığına verecek bir başka önerge bulamadınız da, bula bula 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladığımız günün devrisinde, hassasiyetimizi kaşıyan o önergeyi mi, bulup hazırladınız? Sizin aklınızdan zorunuz mu var, Allah aşkına? Şaşırmamak mümkün değil. Ne yaptığınızı sanıyorsunuz? Bunu nasıl yaparsınız? Yaptığınız yanlışlıkla kimyamızı bozdunuz, sinirlerimizi gerdiniz ve kalbimizi fevkalade incittiniz! Bu yaptığınızın karşılığında söylenen, atasözünü bilirsiniz! "Besle Kargayı oysun gözünü" Şuna inanmalısınız ki, milyonlarca yurttaş davranışınızı nefretle karşıladı ve kabul edilemez nitelikte olduğu kararında birleşti. Oysa gerçekler, arşivlerde incelenmeyi beklemektedir!

Durduk yerde TBMM'ne böyle bir önergemi verilir? Böyle bir önergeyi verme gafletine nasıl düştünüz? Üstüne üstlük, Ermenistan'la, ilişkilerimizin düzelme sürecinde iken. Siz bu yüce milletin bir ferdi ve vekilisiniz, yaptığınıza densizlik denmezse ne denir? Dolayısı ile bunu kabul etmek mümkün değildir. Türk yurttaşısınız, birlikte yaşıyoruz ama siz o çatı altında hasım gibi davranma cüreti gösterdiniz? Bu had bilmezliktir ve çok yakışıksız bir davranıştır! Siz bütün bunları göz ardı edip asla affedilmeyecek bir olumsuz eylemin altına imza atarak ülkemizi hüzünlendirdiniz. Hâlbuki böyle bir çıkışı, özellikle sizden beklemezdik, çünkü bunu hak etmemiştik!

Sormak istiyorum: Tarihçilerin arşivleri incelemesinden ve konu ile ilgili Dünya kamuoyunun bilgilendirmesinden niçin çekiniliyor? Bu inceleme neden desteklenmiyor, niçin korkuluyor? Ama biz, nedenini iyi biliyoruz. Türk yurttaşı ve parlamenteri sıfatınızla çıkın bu nedenleri sorun ve sizi alkışlayalım! Her 24 Nisan'da bazı parlamentolar, soykırım kararı alıyor ve bu kararlarını açıklıyor. Parlamentoların soykırım kararını ulusun hemen hemen tamamı reddediyor ve böyle bir karar alma haklarının olmadığına inanıyor. Parlamentolardan çıkan bu tür kararların: "Dostlar alışverişte görsün" niteliğinde, hukuki destekten yoksun olduğunu düşünüyor.

Ulus olarak meydan okumayı sürdürüp, arşivlerdeki belgelerin tarihçiler tarafından incelenmesini ve gerçeklerin Dünya kamuoyu ile paylaşılmasını istiyor ve bu beklenti içinde olduğumuzu hatırlatıyoruz. Arşivlerde gerçekler saklı, "Soykırım" kararını kabul eden parlamentoların bu durumu, iyi bildiğini düşünüyoruz. Biliyorlar ki, arşivler açılırsa doğrular ve gerçekler ortalığa saçılacak ve soykırım iddiaları sadece Türkiye'yi sıkıştırmak için alındığı ortaya çıkacak. Böylece, yıllardır soykırım iddiasını destekleyici ülkelere yalattıkları elmalı şekerin kırmızısı yüzlerinde, sapı ellerinde kalıverecek. 

Sadece bir yol var! Dost olmak, dost kalmak ve birbirimizi sevmek. Birlikte yaşamanın değişmeyen kuralı ve mutluluğun en güzel yolu, sadece bu yoldur! Bunun dışında hiçbir zorlama, yürüyüş güzergâhını değiştiremiyor!

YAZARIN DİĞER YAZILARI