MENTEŞE DEVLET HASTANESİ AÇILACAK, AMA!

 MENTEŞE devlet hastanesinin, bir an önce açılması için herkes büyük gayretle çalışılıyor. Hastane önünde sonunda açılacak. Gelgelelim, hastanenin süratle ve eksiksiz tamamlanması için yardımsever hemşerilerimizin ellerini değil, parmaklarını, taşın altına koyması gerekmektedir. Çünkü bu noktadaki önemli husus, hastanenin yeniden kurulmakta olması ve yeni baştan tesis edilmesidir. Hastane aktif olsaydı, ihtiyaca binaen ödenek istenir ve bakanlıkta lüzumuna binaen gönderirdi. Ancak hastane şu anda yeniden yapılandırılıyor, bu nedenle yurttaşın desteğine ihtiyaç duymaktadır.

 KONU ile ilgili kaynak kişinin anlattığına göre: Kısa süre önce köylerimizin birinden, yaşlı bir yurttaş sağlık müdürlüğüne başvurup, tabiri caizse; ölümlük dirimlik üç kuruş parasından 5000 lirayı, hastane tamiri için vermek istediğini söyleyip, bağışta bulunmuş. İlgililer parayı alıp, teşekkür etmiş ve makbuzu yurttaşa vermiştir. Bu asil düşünce, yüce milleti taçlandıracak bir davranıştır ve insanı duygulandırmıştır. Bu bağışı yapan fedakâr insanın, başka nakit varlığı da, yoktur. Ancak bu yıldız insan, yurdumuzda çok rastlanan mükemmel yurttaşlarımızdan herhangi biridir.

 ÜLKEMİZDE, bu karaktere sahip milyonlarca doğuştan asil yurttaş, olduğunu muhakkaktır. Bu karakter; böyle zamanda kimseye görünmeden, kimseye bir şey demeden, kimsenin haberi olmadan yardım eder. Çünkü bu insanların genlerinde âlicenap özyapı vardır. Kaynak kişi, ayrıca: (Bin ve Beş yüz) lira gibi bağış yapanlardan da, söz etti ve sağlık müdürlüğüne gelip bağışta bulunduklarını söyledi. Hastane bu desteği il dışındaki Muğlalılar dan da, beklediğini duyurmaktadır. Muğla Sağlık Müdürlüğü hafta içi telefon numarası (Santral: 0252/2130730)

 

YARIM asrı geçen, ben ve benim gibi pek çok kişinin yakın arkadaşı emekli milletvekili Seyfi Terzibaşıoğlu da, Devlet hastanesine; son teknoloji ürünü araç ve gereçle donatılmış ameliyathane kurulması gerektiğini ve bu ameliyathane ile ilgili masrafların tamamını üstleneceğini belirtmiştir. Yurtsever insan, memleketi Muğla'ya sevdalı kişiliği ile bu desteği memnuniyetle ve severek yerine getirip sonuçlandıracaktır. Bu konuda, Valilikle protokol imzalanmıştır.

 ÇÜNKÜ bir hastanede ameliyathane bulunmaması demek, o kuruluşun sağlık ocağı niteliğinde bir yer olduğu anlamı taşır. Ne tekim, insan ne denli varlıklı olursa olsun; elini taşın altına koymadıkça, imzasını bir yere kazımadıkça, bir taşta nişanı olmadıkça, doğduğu şehirde ismini bir yerlere yazdırmadıkça, gezegende hudâyinâbit gibi ömür tüketmiş ve aynı şekilde şehrin son durağından, göçüp gitmiş demektir. İlimiz sınırları içinde ve şehrimizde pek çok varlıklı yurttaşımız olduğu muhakkaktır. Yurttaşımızın böyle bir durumdan haberdar olması halinde, maddi desteğini esirgemeyeceği muhakkaktır. Çünkü hastane hepimize lazım, kapısını bir gün belki de sıkça çalacağız.

 ÖZELLİKLE ilimizin; yer altı, yerüstü kaynakları ile çam'ından, Bal'ından, Turizm nimetlerinden bu ülkeye para kazandıranların, Menteşe devlet hastanesi konusunda duyarlılık göstermelerini de, beklediğimizi bilmelerini yeniden hatırlatırız. Onarım, araç gereç ve tefrişi için destek sağlayacaklarından ümit varız. Çünkü isimlerinin şeref panosuna yazılacağı, yıllarca hastane duvarında asılacağı, her zaman okunacağı, hafızalara kazınacağı ve yüksek dereceli vatansever Sıtkı Koçman gibi alkışa ve teşekküre mazhar olacaklarını da unutmamalarını isteriz. Ayrıca bu hatırlatmayı, kamuoyu mesajı olarak algılamalarını dileriz! "İyilik yap denize at, balık bilmezse Halik bilir!"

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI