KIRÇİÇEKLERİ CANİK BELEDİYESPOR DEPLASMSNINDA BAŞLAYACAK

 


KIRÇİÇEKLERİ CANİK BELEDİYESPOR DEPLASMSNINDA BAŞLAYACAK

Geçtiğimiz sezon Bodrum Kırçiçekleri hakkında geçtiğimiz sezon zaman zaman sizleri bilgilendirdik.

Bilindiği gibi adı üzerinde Bodrum Kadınlar Kırçiçeği Basketbol Takımı ilimizin Basketbolda en yüksek mevkide olan bayan takımıdır.

Geçtiğimiz yıl maç sonuçları ve puan durumlarıyla sık sık sizleri bilgilendirdiğimiz Bodrum ekibi çok zorlu bir lig maçları sonunda alnının teriyle Süper lige terfi etti. Şimdi Türk sporunda yeni bir sezona başlıyoruz. Futbolda bazı kategorilerde başlayan yeni sezon önümüzdeki günlerde tam olarak karşımıza çıkacak.

Kadın ve erkek takım sayısına göre basketbol, lig kategori ve lig çeşitlerine göre başlı başına bir kateori.

Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde 2018-2019 spor sezonu fikstürü çekildi.

İstanbul Ataköy’de gerçekleştirilen fikstür çekimine, TBF Kadın Basketbolundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Bahar Akgün, TBF Genel Sekreteri Serbülent Şengün, TBF Ligler Direktörü Samer Şenbayrak, TBF Medya ve İletişim Direktörü Barış Kuyucu, Kadınlar Basketbol Süper Ligi Koordinatörü Murat Tümer ve takım temsilcileri ve bazı ilgililer katıldı. Basketbol Süper lig Fikstür çekim töreni sonunda Bodrum ekibinin  yeni sezonda oynayacağı maçların programı da belli oldu. Kadınlar Basketbol Süper Lig’de sezon 13.10.2018 tarihinde başlayacak ve Bodrum Kırçiçeği Bayan Basketbol Takımı sezona Samsun Canik Belediyespor’ konuk olarak başlayacak.

Basketbol Kadınlar süper ligine bakıyoruz. Kimler yok ki,

Örneğin, Beşiktaş, örneğin Fenerbahçe, örneğin Galatasaray ve daha nice güçlü takımlar var.

Yani Bodrum ekibinin işi süper ligde gerçekten de çok zor. Şimdi bakın basketbol başlı başına bir branş. Futbolda takımlar nasıl daha iyi bir kadroya sahip ve o güçlü kadro ile iddialıysa bu durum basketbolda da öyle, voleybolda da öyle ve diğer branşlarda da öyle.

Parası olan her zaman düdüğü çalıyor. Basketbolda da takımlar yeni sezon için transfer yaptı.

Bodrum Kırçiçeği’nin ilk hafta rakibi de öyle yaptı. Çok iyi transferleri var. Peki herkes transfer yaptı da Bodrum ekibi boş mu durdu? Elbette ki onlarda kendi bütçelerine göre bir şeyler yaptı.

Bodrum kadınlar basketbol süper liginde sezonun ikinci haftası 20.10.2018 tarihinde oynanacak ve Bodrum ekibi o maçta Beşiktaş ile karşılaşacak. Yani Beşiktaş ilk deplasmanını o tarihte Bodrum’da Bodrum ekibi de evindeki ilk maçını Beşiktaş ile yapacak.

Şimdi  Basketbol Kadınlar Süper Ligi’nin ilk maçlarını veriyorum.

Mersin BŞ Bld.Spor-Hatay BŞ Bld.Spor, Botaş-İstanbul Üniversitesi, Canik Bld.Bodrum Kırçiçeği Kadın Basketbol, Beşiktaş-Galatasaray, İzmit Bld.spor-Adana Basketbol, Fenerbhçe OGM Orman ve AGÜ-Çukurova Basketbol

Şimdi bakın Bodrum Kırçiçekleri Kadın Basketbol Takımı’nın süper ligde yeni sezonki hedefi kümede kalmak olmalıdır. Bodrum Kırçiçeği Kadın Basketbol Takımı’ndan şampiyonluk istemiyoruz. Elbette ki şampiyonluk güzel, şampiyonluk yaşamak çok güzel ama 14 takımın arsından sıyrılmak gerçekten de çok zor. Eğer ki böyle bir şey olursa bile bu başarı devrim niteliğinde olacaktır.

Bodrum Kırçiçekleri ligde kalsın bizim için yeter.                                            

Şimdi Muğla’nın böylesine başarılı bir kadın basketbol takımı var. Bizlere düşen hep birlikte el ele vererek bu takıma destek olmak ve sahip çıkmaktır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI