BU ÂLEMİN KRALI SENSİN MUĞLASPOR

BU ÂLEMİN KRALI SENSİN MUĞLASPOR

Ve 2018-2019 Futbol sezonu da artık resmen başladı.

Takımımız Muğlaspor sezonun ilk iki maçını bile geride bıraktı.

Muğlaspor önceki hafta sonu Çorum Belediyespor deplasman yenilgisiyle başladığı sezonun ikinci maçını da geçtiğimiz Cumartesi günü Karacabey Belediyespor A.Ş ile yaptı ve maçı 1-0 kazandı.

Maça geçmeden önce bazı ayrıntılara geçmek istiyorum. Muğlaspor sezona yeni bir yönetim kadrosuyla başladı.

Bu kadronun yaptığı işler daha çok bazı kesimler tarafından eleştirilmişti. Özellikle Transfer ve forvete takviye konusunda. Oysa Muğlaspor’da “ödeyebileceği kadar transfer etmek ve o kadarını vaat etmek gerekiyor. Erol Kapiz başkanlığındaki yönetim kurulu da öyle yaptı ve daha çok gençlerden oluşan bir transfer politikası izledi.

İşte o kadro gerçekten de Muğla’da merak ediliyordu.

İşte o Muğlaspor geçtiğimiz Cumartesi günü bu sezonun evindeki ilk maçını Bursa ekibi Karacabey Belediyespor A.Ş ile yaptı.

Muğlaspor maçta yine taraftar fakiri idi, Muğlaspor bu maçta belki de şeref tribünü yönünden tatmin oldu ama taraftar açısından pek te memnun olduğunu sanmıyorum.

Şeref tribününe bakıyoruz, Muğla Milletvekilleri Burak Erbay, Süleyman Girgin, Muğla Valisi Esengül Civelek Menteşe kaymakamı Caner Yıldız, Muğla Büyükşehir Belediyesi Bakan yardımcısı Cumhur Çoban, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Sportif Kuruluşlardan ve Spor kulüplerinden başkan ve temsilciler, Muğla İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya Eski ve mevcut Kulüp başkanları ve yöneticileri, Sportif kuruluşlulardan temsilciler çoktan yerlerini almıştı. Ama taraftar tribününde bin veya bilemedin bin beş yüz civarında taraftar yer aldı. Öyle ki Muğlaspor 48 Gençlik taraftarlar Derneği üyelerinin yer aldığı tribün bile daha çok boştu. Ama mevcut olan Dernek üyelerine teşekkür ediyor ve kutluyorum çünkü takımlarını maçın başından sonuna kadar canla başla ve sportmence destekledi.

Bu arada çeşitli işyerlerinde çalışan bazı gençleri maçta göremedim demek ki izin alamamışlar.

Şimdi Muğlaspor bugün deplasmanda Kemer’de Kemerspor ile Ziraat Türkiye kupası maçı oynayacak ve hafta sonu Pazar günü deplasmanda Ankara Adliyespor’a lig maçı için konuk olacak. Muğla’daki sezonun ikinci maçı 22 Eylül 2018 tarihinde Cizrespor ile yapacak. Bu maçta Cumartesi gününe geliyor. Bu maç bana göre çok çok önemli. Bu maçta tribünlerin tıklım tıklım dolması gerekiyor. Şimdiden belirtelim 22 Eylül 2018 Cumartesi günü Muğla’da Cizrespor ile oynayacak. Maç saat 16.00’da başlayacak. Maça gitmek isteyen işçilerin Saat 19.00’da işten çıktıklarını varsayalım. Maç saat 16.00’da başlayacak.  Bir işçi 15.30’da işyerinde ayrılırsa 3,5 saat izinli olacak. Bir Muğla için 15 günde bir 3,5 Saat izin verilse ne olur. 4 saat izin verilse ne olur.

Muğlaspor’un her maçta olduğu gibi bu maçta da taraftar desteğine ihtiyacı olacaktır. Hiç olmazsa Cizrespor maçında isteyene izin verilsin ve arzu edilen taraftar sayısına ulaşılsın.

Şimdi taraftar ve şeref tribünü denilince aklıma ilk gelen isimler, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Muğla il Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Muğla ASKF başkanı Mehmet Top ve arkadaşlarını ayrıca kutluyorum çünkü Ne zaman Muğlaspor’un Muğla’da maçı olsa bu isimler tribünde Muğlapor’u  yalnız bırakmıyor.

                                  GELELİM MAÇA

Muğlapor’un rakibi Karacabey Belediyespor A.Ş iyi bir ekip tecrübeli ve iyi futbolcuların çoğunlukta olduğu bir ekip. Muğlaspor ile başa baş mücadele etti. Rakip her alanda güçlü ve kararlı şekilde mücadele etti ancak karşısında dişe diş, göze göz mücadele veren genç, koşan, yorgunluk nedir bilmeyen bir ekip buldu. Bu ekibin adı Muğlaspor idi.

Maç baştan sona zevkli ve heyecanlı geçti. Rakip zaman zaman tehlikeli oldu ancak günün kahramanı Muğlaspor kalecisi Barış’ı geçemedi.

Muğlaspor defansta çok iyi idi, orta alanda ise idare eder ama forvette gol yollarında biraz daha becerikli olması lazım.

Muğlaspor zor maçta rakibinden geri kalmadı aksine zaman zaman üstün oynadı ama yukarıda da dedik ya forvette gol yollarında beceriksiz kaldı.

Muğlaspor evindeki ilk maçta ortaya başarılı bir futbol ortaya koydu. Maçtan sonra baktım ki daha önce atıp tutanlardan hiç birisi piyasada görünmedi.

Muğlaspor maçta haklı bir galibiyet elde etti. Ortaya koyduğu futbol ilerisi için beğenildi ve olumlu sinyaller verdi.

Muğlaspor 48 Gençlik taraftarlar derneği üyelerinin tezahüratı var ya, “Bu alemin kralı sensin Muğlaspor”

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI