BUGÜN TURNUVA GÜNÜ

Muğla'da bir turnuva daha başlıyor.

Bugün tarih 20 Mart 2019 Çarşamba.

Yani Muğla’da futbol için önemli bir gün.

24’üncü Geleneksel Muğla Valilik Kupası Futbol Turnuvası bugün başlayacak.

Bu turnuvalar daha önce Nisan ayında başlardı. Ancak Nisan ayı geç olduğu için, bu yıl turnuva biraz geri bir tarhe çekildi.

Evet bugün Muğla’da Turnuva günü demiştik.

Muğla’da turnuva demek futbolda güzel günlerin başlangıcı demektir.

Bugün başlayacak olan turnuva sayesinde ilimizde yaklaşık 500 civarında insan futbol oynayacak. Spor yapacak.

Turnuva saat 15.30’da başlayacak ve başlama vuruşundan sonra Muğla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Yatağan Emek İş takımları mücadele edecek. Bu maçın ardından Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile Muğla İl Sağlık Müdürlüğü takımları karşılaşacak ve final gününe kadar turnuva Düğerek sahasına taşınarak orada devam edecek.

2019 yılında turnuvaya rekor sayıda takım katıldı. Müracaatlara bakıldığında toplam 24 takım mücadele edecekti ama sonradan Gökova Körfezspor turnuvadan çekildi ve böylece bu yılki turnuvada mücadele edecek takım sayısı 23’e düşmüş oldu. 23 takım turnuvada A, B,C ve D olmak üzere 4 grupta oynayacak. Turnuvada A, B ve C gruplarında 6, D grubu ise 5 takımdan oluşuyor. Burada Muğla ASKF’yı kutluyorum. Çünkü turnuva için gerçekten de geceli gündüzlü çalıştı.

Muğla ASKF, Türkiye genelindeki ASKF’lar arasında ilk sırada yer alacak çalışmalar yapıyor. Bunun için Mehmet Top ve arkadaşlarını ne kadar kutlasak azdır.

Gelelim tekrar bu yıl ki turnuva geçtiğimiz yılarda olduğu gibi yine bir saat üzerinden oynanacak. Yani turnuvada mücadele edecek takımlar 30 dakikalık süre sonunda devreye girecek ve ikinci devrede de 30 dakika oynadıktan sonra maç tamamlanacak.

ASKF her zaman olduğu gibi yine Muğla’da bu turnuvanın olağanüstü güzellikte sorunuz olarak tamamlanması için her türlü tedbiri almış durumda.

Bugün başlayacak olan futbol turnuvasında maçlar 1.ve 2. etaplarda lig ve puan usulüne göre oynanacak. Turnuva sonunda gruplarda ilk dört sırayı alan takımlar bir üst tura terfi edecek ve diğer takımlar ise elenecek.

Turnuvada yarı final ve final müsabakaları eleme usulüne göre oynanacak ve bu yılki turnuvanın şampiyonu da bu şekilde belirlenecek.

YAZARIN DİĞER YAZILARI