DEVRİM GAZETESİ 59 YAŞINDA

DEVRİM GAZETESİ 59 YAŞINDA

Günler ne de çabuk gelip geçiyor değil mi?

İşte bunun en basit örneklerinden birisi şuan elinizde tuttuğunuz Devrim 58 yaşını geride bırakmış ve 59 yaşına girmiş durumda.

Her kuruluş yıldönümü bize ayrı bir heyecan veriyor. İşte bu heyecan gazetemizin bu kadar uzun süreli ayakta kalmasını sağlamıştır.

Kurulduğu yıldan bu yana üzüntülü günler ve badireler yaşayan Devrim Gazetesi hiç yılmadan sizlerle ve Muğla ile beraber olmayı sürdürmüştür.

Biliyorsunuz önce Melda Türkeş ablamızı kaybettik. Daha sonra da merhum Ünal Türkeş ağabeyi. Her ikisi de bizler için çok değerli insanlardı.

Rahmetli Ünal Ağabey ile ne günlerimiz geçti. Rahmetli Ünal Ağabey ile yıllarca masalarımız karşı karşıya olarak çalıştık. Yıllarca bu çalışma süresi içinde ne günlerimiz geçti.

Rahmetli Ünal ağabey bir dost canlısı idi. Gazeteye her gün okuyucudan çok dostlar uğrar halimizi hatırımızı sorardı.

Kimisi gazetenin kapısından içeri bile girmez kafasını kapıdan içeri uzatır. “Bizim bir Ünal diye dostumuz vardı nerede? Ne yapıyor acaba? der giderdi.

Rahmetli Ünal ağabeyin bir yapısı da küçükle küçük, büyükle büyük olmasıydı. Ve Ünal ağabeyi bundan bir yıl önce kaybettik. Ünal Türkeş erkenden uçtu gitti.

Her işte olduğu gibi Devrim’de de özellikle ekonomik açıdan yaşanan süreçten nasibini almıştır ve almaktadır. Yukarıda ayrı bir şevk ve azim demiştim ya işte o şevk, işte o azim ülkemizde yaşanan ekonomik krizin üstesinden gelmiştir.

Evet dile kolay bu gazete kurulalı 59 yıl olmuş. Yani yarım asrı bile geride bırakmış ve adım adım bir asra yürümektedir.

Gazeteciliğin saati olmaz. Gazeteci 24 Saat işinin başındadır. Bakın haftalardır İstanbulda’yım. Spor haberlerini buradan yazıp gönderiyorum.

Devrim Gazetesi için söylenecek şok şey olduğunu biliyorum.

Örneğin bu gazete bağrından Milletvekilleri, Bakanlar, Çok sayıda kamu görevlisi ve yazar çizer çıkartmıştır. Bu durum camianın yaşadığı bir övünç kaynağıdır.

Bir de yerel medyanın yaşadığı acı bir gerçek var. Bu sektör parasal sıkıntıdan dolayı bugüne kadar bazı gazete görsel medya kepenk indirdi.  İşte bunca sıkıntıya rağmen kepenk indirtmemek için direten Devrim Gazetesi yönetimini kutlamak gerek.

Burada son olarak söylemek istediğim Devrim Gazetesi’ne daha da  uzun ömürler diliyor, burada her zaman bizimle olan tüm okuyucularımıza, tüm müşterilerimize, bizi seven, her zaman yanımızda olan, yürekleri bizimle olan herkese sonsuz teşekkürler.

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI