DÜĞEREK GÜNEŞSPOR MU? YENİ MİLASSPOR MU?

DÜĞEREK GÜNEŞSPOR MU? YENİ MİLASSPOR MU?

İşte Muğla amatör futbol sporu için en önemli olan bu sorunun cevabı 25 Kasım 2018 Pazar günü tahminen Saat 14:00’da takımlar tarafından verilecektir. Maç gerçekten de zor olacak. Allah nasip kısmet ederse 25 Kasım 2018 Pazar günü Muğla’da olmak istiyorum. İstanbul’da günlerim soğuk ve kapalı havaya rağmen iyi gidiyor. Ama yine de her şey yarın belli olacak. Ben İstanbul’da iken elbette Muğla’daki spor ile sanki Muğla’daymış gibi yakından ilgileniyorum.

Bilindiği gibi Muğla Süper Amatör Küme Ligi futbolun amatör futboldaki Bal’dan sonra gelen kategorisi. Yıllardır Muğla amatör ve alt yapı liglerinde mücadele eden takımlarımızı hep ayakta alkışladık ve alkışlamaya devam edeceğiz. Muğla Süper Amatör Küme Liginin bizim için apayrı bir yeri vardır. Çünkü bu ligde birinci olacak takımın Bal’a terfi etme olasılığı var. Şimdi 2018-2019 sezonunda Muğla Süper Amatör Küme Ligi yeni başlamış sayılır ama takımlar çoktan bu lige alıştı. Lig başlayalı 4 hafta oldu fakat bu ligin sezon sonuna kadar zevkli ve heyecanlı geçeceğini hep birlikte gördük. Yani tahminlerimizde yanılmadık. 25 Kasım 2018 Pazar günü bizim için çok heyecanlı maç Düğerek sahasında oynanacak ve saat 14.00’de başlayacak.

Nasıl olsa Muğlaspor maçı da deplasmanda, sen Muğla’dan Düğerek’e taşınacak olan taraftar sayısına bak. Şimdi Bal’da sezon başından bu yana liderlik koltuğunu paylaşan Düğerek Güneşspor ve Yeni Milasspor’un ilk 4 haftasına bakıyoruz. Liderlik koltuğu bir aydır Yeni Milasspor ve Düğerek Güneşspor arasında paylaşıldı. Bu iki takım dışında liderlik tahtında bir üçüncü takım göremedik. Şimdi bu iki takım 25 Kasım 2018 Pazar günü Düğerek’te karşı karşıya gelecek. Pazar günkü maçta benim favorim Yeni Milasspor takımı, ancak Düğerek Güneşspor’u unutmayalım. Çünkü kırmızı beyazılar dün neredeydi? Bugün nereye geldi? Ve neyin hesapları içinde?

Düğerek Güneşspor iki yıl önce Muğla İkinci Amatör Küme Ligindeydi, bir yıl sonra şampiyon oldu. Muğla Birinci Amatör Küme Ligine terfi etti. Birinci Amatör Küme Ligindeki ilk yılında da şampiyon oldu ve tarihinde ilk kez Süper Amatör Küme Ligine terfi etti.

Düğerek Güneşspor’un bu olumlu ve güzel yönlerini de unutmamak gerekir. Eğer Amatör futbola yenilik geldiyse bunun nedeni Düğerek Güneşspor’dur. Bir de Düğerek Güneşspor’un çok heyecanlı bir taraftar grubu var, bu da Düğerek Güneşspor için bir başka olumlu yön diyebiliriz. Futbol fırsatları değerlendirme ve hata yapanın yandığı,  adaleti, acıma duygusu, hiç ama hiç vicdanı olmayan bir oyun sistemidir. Pazar günü görülecek ki bu durumlar bir kez daha kendisini gösterecek. Neden benim favorim Yeni Milasspor çünkü iyi futbol oynuyorlar, her türlü baskıyı çabuk bertaraf ediyorlar. Sonra Düğerek Güneşspor’a göre kadroları daha güçlü ve tecrübeli. Düğerek Güneşspor’da futbolcuların çoğu Yeni Milasspor gibi güçlü ve tecrübeli değil. Her ikisi de Muğla’nın yani bizim takımımız. Bu tür maçlara gerçekten de yürek dayanmaz. Bu işin sonunda şans yatıyor bana sorarsanız. Yeni Milasspor Bal’ı daha çok hak ediyor. Düğerek Güneşspor evet ben Bal’ı kaldırabilirim diyorsa o zaman durum değişir. Şahin Kırkan ve Ahmet Karabıyık kardeşlerime Allah sabırlar versin diyor ve Pazar günü hak edenin kazanmasını diliyorum.

YAZARIN DİĞER YAZILARI