MUĞLASPOR’A SİYASETÇİ İLGİSİ SEİÇİMDEN SONRA DE DEVAM EDER Mİ?

 

 

 

 

Malum artık Türkiye seçim arifesinde. Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Muğla’da da çok sayıda aday var. Bilindiği gibi Bahattin ve Osman Başkanlar bugüne kadar Muğlaspor için ne gerekiyorsa yaptılar.

İster Milletvekilliği, ister belediye başkanlığı için ne zaman bir seçim olursa olsun işte o zaman adaylarının ziyaret için ilk akla gelen merkezi Muğlaspor Kulübü oluyor. Ama bu ziyaretlerin çoğu kuru kuruya oluyor. Mademki belirli bir mevkii için adaysınız, insan bir miktar da olsa para desteğinde bulunur veya destek için isimler önerir.

Ne diyor başkan “Yelda hanım sağ olsun onun sayesinde sponsor bulduk. Artık Göğüs reklamı aldık” Muğlaspor’da bu gibi örnekleri çoğaltmak mümkün.

Geçiyoruz otobüse..  Bilindiği gibi Muğlaspor artık deplasmanlara kendi adının yazılı olduğu, kendi renklerine boyanmış otobüs ile gidiyor. Fakat o otobüs Muğlaspor’a kolay tahsis edilmedi.

Evet Osman Başkan bazı maçlara gelmiyor olabilir ama onun Muğlaspor’a yaptığı destek gerçekten de küçümsenemez. Bahattin Başkanı zaten saymıyoruz. Adam sanki Muğlaspor kulüp başkanı gibi Muğlaspor adına çalıyor. Zaten Bahattin Başkanı, maçlara ve Muğlaspor’a olan ilgisiyle sık sık gündeme taşıyoruz.

Bir başka Muğlaspor’lu siyasetçi Gültekin Akça kardeşim de sağ olsun yıllardır Muğlaspor yönetimlerinde çeşitli görevlerde çalışıyor. Gültekin Beyde bugün bir Muğlaspor’lu olarak karşımıza çıkıyor.

Bu tür örnekleri çoğaltmak mümkün. Bu isimler benim ilk aklıma gelen sık sık Muğlaspor maçlarında gördüm isimlerdir.

Evet bugün sahaya gelen elbette ki Muğlaspor’ludur ama bu sevgi sadece seçimden seçime kullanılırsa, işte o zaman olmaz.

Türkiye ve Muğla ne zaman seçim arifesine girdi. Muğlaspor’a siyasetçi ilgisi o kadar da arttı.

Geçtiğimiz cumartesi günü Muğla Atatürk Stadyumu’nda Muğlaspor Anagold 24 Erzincanspor ile oynadı. Maçta yine siyasetçi bolluğu yaşandı. Fakat bu maçta baktım ki maça gelen siyasetçilerin bazıları ilk kez maça geliyor. Yani benim ilk kez gördüğüm simalar. Seçimden sonra ne olacak? Gerçekten de merak ediyorum.

Şimdi bakın o kadar aday ve o kadar siyasetçi var fakat seçimi iki kişi kazanacak. Birisi Muğla büyükşehir diğeri de Menteşe olmak üzere seçimi kazanamayanların gerisi elenecek.

Şimdi gerçekten de seçimden sonra siyasetçi açısından Muğlaspor kendi kaderiyle baş başa mı bırakılacak, gerçekten de merak konusu olmuş durumda.

Muğlaspor ismi Muğla ilinin çok önemli bir reklam aracı. Muğla’da Muğlaspor’dan başka neyimiz var ki ?

Muğlaspor bugün bir spor kulübü. O kulüp Muğla’da bana göre her şeyin üstünde. Onun için adaylar eğer ben milletvekili olursam, yada ben Belediye başkanı olursam bu kulübe şunu şunu yapacağım diye söz vermeli.

Örneğin Erol Başkanın Muğlaspor 48 Gençlik genel kurulunda Muğla gençliği adına bir isteği vardı. Neydi bu istek. Erol Başkan Muğla il merkezinde yani Menteşe’de 5 tane saha istemişti. Fakat aradan zaman geçti.

Kapiz’in bu isteği güme gitti. İşte Menteşe’de ve Muğla Bölgesinde bu gibi sorunlar çok. İşte adaylar bunun sözünü vermeli. Adaylar demeli ki eğer ben milletvekili olursam, ben belediye başkanı olursam hiçbir futbolcu benim alacağım ödenmiyor diye antrenmana çıkmamazlık yapmaz demeli.

Öyle kuru kuruya maça gelmişsin 1,5 saat oturmuşsun, maç bitince her şeyi unutup sahadan çıkıp gitmişsin veya Muğlaspor kulübene gitmişsin. “Başkan iyisiniz iyisiniz iyi gidiyorsunuz” demekle bu işler olmuyor.

Eğer ben şunu şunu yapacağım diye söz verirse açıklamasını bekliyorum. Gazetede yayınlayacağım.

YAZARIN DİĞER YAZILARI