MUĞLASPOR İÇİN GERİYE DÖNÜŞ MÜ?

MUĞLASPOR İÇİN
 GERİYE DÖNÜŞ MÜ?

Muğlaspor'da mevcut yönetim kurulunun almış olduğu olağanüstü genel kurul için geri sayım devam ediyor.
Yönetim kurulunca belirlenen olağanüstü genel kurul tarihi 11 Mayıs 2017 Perşembe günü ancak bu genel kurulda çoğunluk sağlanamazsa genel kurul bir hafta süre ile ertelenecek ve 18 Mayıs 2017 tarihinde yapılacak.
Muğlaspor'da olağan ve olağanüstü olarak yıllardır genel kuruların çoğu hep sancılı geçmiştir.
Nedeni ise Genel kurul öncesi kulüp yönetimi için talipli yönetim kurulu listesinin çıkmamasıdır.
Ancak son genel kurullarda Haluk Beyimoğlu ve arkadaşlarının yönetime talipli olarak aday olmaları genel kurulları rahatlatmıştı. Çünkü genel kurula aday listeli olarak gidiliyordu ancak olmadı sonunda Haluk Beyimoğlu ve arkadaşları da bu kadar ilgisizliğe ve desteksizlige dayamadı. Son olarak isyan eder gibi olağanüstü genel kurul kararı aldı geçti ve aday olmama kararı aldı.
Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Bu takımı BAL'dan aldılar  Profesyonel 3.lige çıkarttılar, Muğlaspor'un borçlarını düzenli şekilde ödemeye başladılar. Muğlaspor'u hatırı sayılır güvenilir bir kulüp yaptılar.
Kamuoyunun büyük çoğunluğu Haluk Bey'in ikna edilmesini beklerken Haluk Bey çıktı, “Biz aday değiliz” dedi geçti. Daha sonra yaptığım görüşmede Beyimoğlu aday olmayacağını ancak kendisine destek açısından söz verilmesi durumunda Muğlaspor yönetimine hayır kararını tekrar gözden geçireceğini söyledi.
Şunu unutmayalım. Burada daha öncece adaysız olarak yapılan ve kulüp kapanmasın diye genel kurulda verilen arada oluşan yönetimlere bir diyeceğimiz yok. Böyle bir şey mecbur kalmadıkça olmamalıdır. Çünkü bu tür oluşmuş yönetimlere bir şey diyemiyorsun dediğin zaman adamlar “Biz zaten bu kulüp kapanmasın diye rica minnet geldik. İsteyen varsa gelsin buyursun” diyor. Onun için lütfen Muğlaspor'da artık böyle devirler kapanmalı.
Peki bu duruma neden geliniyor. Yıllardır bu durumu yazdık çizdik görüşlerimizi aktardık. Bugünkü ortam görüşlerimizin ne kadar yerinde olduğunu gösteriyor.
Ben tekrar ediyorum, eğer Muğla halkı kulübüne ve takımına sahip çıkmadığı takdirde maalesef Muğlspor'da bu gibi durumlarla daha çok karşı karşıya kalacağız.
Yıllardır yaza yaza artık parmaklarım inceldi. Eğer bir yerleşim biriminin halkı kulübüne ve takımına sahip çıkmazsa o takımın geleceği karanlıktır. Bugüne kadar bu görüşümü anlatamadım. Aslında anlattım ama insanlar anlamak istemiyor çünkü işlerine gelmiyor.
Şimdi insanların ağırlıklı olarak bu yöndeki önerileri Muğla Valisi ile Belediyeleri ne güne duruyor? Onlar bu kulübe ve takıma sahip çıksınlar Oooohhh ne güzel.
Parayı valilik versin, parayı belediyeler versin sen çekil kenara bu kulüp nasıl idare ediliyor, bu takım nasıl kuruldu idare ediliyor hiçbir şey bilmeden gelişmeleri izle sonra da bu takım neden yeniliyor? Böyle kadro mu olur diye dedikodusunu yap. Topu bir onun üstüne bir bununun üstüne at. Olacak iş mi bu?
Elbette valilik, elbette ki belediyeler Muğlaspor'un yanında olacaklar destekleyecekler sorunlarına sahip çıkıp çare bulacaklar ama her zaman değil. 
Tamam onlar bugüne kadar yaptıkları yardımın miktarı arttırsınlar peki ya vatandaşın katkısı, ya iş çevrelerinin katkısı? İşte bunlar birer soru işareti.
Şimdi bakın Muğlaspor'da hastalık belli nedir hastalık? 
Maddi destek, manevi destek.
Her zaman dediğim gibi bir daha söylüyorum. Ne zamanki vatandaş topluluğu maddi destek konusunda bir araya gelirse, ne zaman maçlarda Atatürk stadyumunun tribünlerinde ez an beş bin kişi olursa işte o zaman yönetim kurulu rahat iş yapar.
İşte o zaman Muğlaspor'dan isteyin istediğiniz kadar şampiyonluk.
Şimdi Muğlaspor için çok güçlü bir aday var ama henüz konu tam resmîleşmiş değil. Kamuoyunun her alanında sevilen bir isim. Bu işi için tecrübeli ve kamuoyunda her kesimin evet diyeceği ve destek olacağı bir isim ama henüz konu açıklığa kavuşmuş değil onun için şimdi bu konuda bir şey yazamıyorum.
Şimdi ne yapmalı?
Günler çabuk gelip geçiyor geride bıraktığımız her saat bizi Muğlaspor genel kuruluna yaklaştırıyor. 
Genel kurula adaylı listeli gidilmesi için şimdi Her kesime çok büyük iş düşüyor. 
Şimdi konu için genel kuruldan önce geniş kapsamlı bir toplantı düzenlen mi, Şimdi o ismi aday yapmışsın maddi sıkıntı giderilmedikçe gelir kaynakları arttırılmadıkça bu ismi aday yapmışsın ne olacak ki 
Aslında talipli çok olacak fakat herkes borçtan ve maddi sıkıntı ve desteksizlikten korkuyor ve kaçıyor. Eğer ki kulübün har ay 100-150-200 bin Tl gibi yapması gereken sıcak parayı bulacak ve bu rakam kesin olacak ve her ay kasada olacak. Olmayınca olmuyor.
İşte bu toplantıda il yöneticilerimiz. Protokol üyelerimiz eski başkan ve yönelicilerimiz ve tüm halkımız orada olmalı herkes bildiğini ve gelecek için düşüncelerini söylemi ve işte o toplantıda yönetim kurulu netleşmeli
Yoksa bir kaç ay sonra yine aynı durum ve sorun ile karşı karşıya kalacağımız kesin.
YAZARIN DİĞER YAZILARI