ÖDEMİŞSPOR-SERİK BELEDİYESPOR

ÖDEMİŞSPOR-SERİK BELEDİYESPOR

Artık İstanbullu günlerimiz sona eriyor. Dönüş biletlerimizi aldık.

Muğla’yı bilmiyorum ama buralara yaz çoktan geldi.

İstanbul rengârenk. Her taraf çeşitli renklerde laleler. İstanbul lalelerle şimdi kat kat güzel.

Bu arada yokluğumuzda Muğla’da çok güzel maçlar oynandı. Örneğin 23.Geleneksel Valilik kupası futbol turnuvası maçları, Ortaca Belediyespor-Yeni Milasspor BAL maçı derken şimdide karşımıza bir başka maç çıkıyor. O maçta bu hafta sonu pazar günü oynanacak. İşte yukarıda bahsettiğim maçları kaçırdık. Ancak bu hafta sonu Muğla’da her iki takımın konuk olacağı bir maç var. Takımlar birisi BAL 7.Grup şampiyonu Serik Belediyespor, Diğeri BAL 8.Grup şampiyonu Ödemişspor.

Şimdi pazar günü için tüm dikkatler Muğla’da olacak. Çünkü Muğla Atatürk Stadyumu’nda galip gelen takım 3.lige çıkacak, mağlup olan takım ise diğer eşleşmenin mağlup olan takımı ile karşılaşacak. Tek maç eleme usulü galip gelen taraf 3.Lige çıkacak yenilen takım ise daha sonra 3.maçı olan Hopaspor (Artvin) Fatsa Belediyespor(Ordu) maçının mağlup olan takımı ile oynayacak ve 3.lige terfi şansını bu maçta yani 2.kademe maçında arayacak.

Bu maç Muğla’ya kolay alınmamıştır.

Bu maçın Muğla’da oynanması için yoğun çaba harcayanlar var. İşte Muğla bu isimlere teşekkür etmelidir.

22 Nisan 2018 Pazar günü Serik ve Ödemiş Muğla’ya akacaktır.

Serik ve Ödemiş Muğla iline oldukça yakın iki merkez. Onun içindir ki tahminime göre pazar günü iki merkezden Muğla il merkezine binlerce misafir sporseverin geleceğini tahmin ediyoruz.

Muğlaspor Kulübü Başkanı Haluk Beyimoğlu sadece bu maçtan dolayı “Muğla merkez ekonomisine 150-200 Bin TL maddi gelir sağlanacağını” söyledi.

Bu maçtaki takımlara bakıyoruz. Birisi Ödemişspor.

Ödemişspor Muğlaspor’a yabancı olan bir takım değil. Zira Ödemişspor geçmişte Muğlaspor ile birlikte yıllarca 2. ligde mücadele etmişti. Ama sonradan olan olmuş ve Ödemişspor’da kendini Bal’da bulmuş.

Şimdi iki takım da yakaladıkları bu fırsatı iyi değerlendirmek ve işi ikinci maça bırakmadan Pazar günü galip gelerek işi bitirmek isteyecek.

Pazar günü bu maçı izleyecek olan sporseverler gerçekten de şanslı, ne yazık ki ben izleyemeyeceğim. Böyle fırsat kolay kolay ele  geçmez.

Muğlaspor Kulübü başkanı Haluk Beyimoğlu bu maçın Muğla’da oynanması için destek olanlara ve yardımcı olanlara teşekkür etti.

Şimdi esnafımızda bu maçı sabırsızlıkla bekliyor olmalı.

Şimdi Serik’te çok büyük heyecan var. Serik’liler takımların Muğla’ya konvoy eşliğinde ve mehter marşıyla uğurlamış.

Ödenişte de büyük heyecan var. Muğla’ya gelecek olan sporseverlerin saat 10.00’da toplu halde hareket edeceği bildirilirken pazar günü tüm taraftarlara sadece tek renkli, kırmızı renkli giymeleri istendi. Ödemişliler Muğla’da tek renk, tek yürek sloganı içinde oldukları ve çok sayıda sporseverin Muğla’ya gelmesi bekleniyor.

Yani pazar günü Muğla Atatürk Stadyumu’nun tarihi günlerinden birisini yaşaması bekleniyor.

Her iki takıma ve Muğla iline şimdiden başarılar dilerken, maçı hak eden tarafın kazanmasını temenni ediyorum.

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI