ŞAMPİYON OLACAK TAKIM KENDİ EVİNDE OLMADIK PUAN KAYBETMEZ

ŞAMPİYON OLACAK TAKIM KENDİ EVİNDE OLMADIK PUAN KAYBETMEZ

Spor Toto Süper ligde bir devir daha kapandı. 18 takımın mücadele ettiği süper Lig’de 2017-2018 futbol sezonu geçtiğimiz cuma ve Cumartesi günü oynanan maçlarla sona erdi.

Ne sezondu değil mi?

Tamamladığımız 34 haftada gerçektende büyük bir çekişme ve heyecan yaşadık.

Ama ben bu işin böyle olacağını önceden tahmin ediyordum sezon önceki konu ile ilgiyi yazımda bu durumları aynen yaşayacağımızı yazmıştım.

Hele hele son haftada büyük çoğunluğumuz öldük öldük dirildik diyebilirim. Sezonun son haftasına girmişiz daha şampiyon takım belli değil amla benim haftalar önceki favorim Galatasaray idi.

Evet Fenerbahçe Potaydı ama Fenerbahçe’nin şampiyon olması mümkün değildi.

Ama şu bir gerçek Fenerbahçe şampiyonluğu ve kısmeti geri tepti.

Çünkü şampiyon olacak takım üstelik her iki maçta da Teles Mobilya Akhisarspor’a yenilmez,

Şampiyon olacak takım Evinde Medipol Başakşehir Futbol kulübüne evinde yenilmez. Bakın Fenerbahçe geçtiğimiz sezonun sadece ilk devresinde kendi evinde 6 puan kaybetmiş işte bu puanlardan iki tanesi Fenerbahçe’nin hanesine yazılsaydı. Son haftada hiç bu kadar tantana yaşanmazdı. Sen evinde ve deplasmanlarda puanları kaybet kaybet ondan sonrada son birkaç haf    taya gelindiğinde yok efendim şu takım takım şu sonucu alırsa, yok bu takım bu sonucu alırsa ben şampiyon olacağım diye medet um. Şimdi olacak işte bu.

Aynı şey Beşiktaş içinde geçerli sen Süper ligde zaman zaman lider ol. Haftalarca şampiyonluğun en büyük adayı diye isminden söz ettir sonrada şampiyonluk yarışına mendil salla.

Düşünebiliyormusunuz şimdi Türkiye’de milyonlarca Sporsever üzgün. Belki de şampiyonluğu elleriyle itenler ve rakiplerine teslim edenler bu kadar üzgün değildir.

Şimdi Fenerbahçe’de daha önceden iki isimden söz ettim ve bu futbolcuların Fenerbahçe’nin şampiyon kadrosuna yakışmadığını dile getirdim. Aradan aylar geçti bu isimlerden birisi ne oldu oldu takımdan ayrıldı, diyelim ya diğeri son 90 dakikaya kadar bu takımda yer aldı. Bakın görünen köy kılavuz istemez bir futbolcu ara sıra gol atıyor diye bunu tutmayacaksın bakıyorsun takıma zarar mı veriyor? Hemen göndereceksin. Göndermezsen işte böyle olur ama olan Anadolu’daki taraftarlara oluyor.

Belki kadro olarak Fenerbahçe böyle bir sonuç istemiyor olabilir ama biz istiyorduk.

Ziraat Türkiye kupasında finale gelmişiz. Artık son maç adam ne yapar yapar kupayı alır. Sen bu takıma ligde 2 maçta da yenil ondan sonrada Kupa finalinde yine aynı takım karşısında gerekli tedbiri alma. Olacak iş mi bu.,

Belki Fenerbahçe’nin kupayı ve şampiyonluğu kaybetmek bu kadar umurunda olmayabilir. Fakat Anadolu’da bizlerin umurundaydı.

Gelelim şampiyona

Efendim Galatasaray 21.nci şampiyonluğunu yaşıyor.

Helal olsun. Ben şahsen İzmir’de bu takımın Göztepe’yi mağlup edeceğine inanıyor sonucun böyle olacağını yani Galatasaray’ın şampiyon olacağını biliyordum.

Şimdi acısıyla tatlısıyla bir Futbol devrini daha kapattık. Gelecek sezon ne olacak şimdiden bilinmez ama şampiyon olacak takım evinde ve deplasmanlarda olup olmadık puan kaybetmez kaybederse işte oyacağı budur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI