SERKAN ÖÇALMAZ

SERKAN ÖÇALMAZ

Son günlerde Muğla Gençlikspor il Müdürlüğünce organize edilmekte ve edilecek olan Yeni Uluslararası ve Dünya ve Avrupa şampiyonaları hakkında ve  Akçaova bölgesine yapılacak olan  yeni stadyuma ve diğer konulara değindik.

Sık sık müdür bey ile görüşürüz ancak bu kez görüşmemiz uzadı çünkü ne zaman gitsem Serkan Öçalmaz Ankara’da yeni organizasyonlar peşinde oluyor.

Son görüşmede her zamankinden Muğla’ya hizmet için daha iştahlı, daha istekli ve arzulu bir müdür, bir Serkan Öçalmaz buldum.

Muğla olarak Serkan Öçalmaz gibi isimlere her zaman ihtiyacımız var.

Müdür beyin verdiği bilgilere göre Muğla’da Eylül ve Ekim ayları sportif Uluslararası ve dünya organizasyonları sebebiyle dolu geçecek.

Müdür beyden şapka çıkarılacak yeni sözler işittim.

Muğla’da Eylül ve Ekim aylarında yapılacak olan sportif etkinlikler ilimize tam bir spor turizmi yaşatacak cinsten.

Muğla Gençlik ve Spor il Müdürü Serkan Öçalmaz’dan edindiğim bilgilere göre Muğla ilinde 13-16 Eylül 2018 tarihleri arasında öyle bir etkinlik var ki bu etkinliğe Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Gençlik ve Spor Bakanının Muğla’ya gelmelerine bile neden olacak.

2018 WRC Marmaris Ralli Şampiyonası ilimizde yapılacak. Şampiyona Dünya yarışı açısından çok önemli. Öncelikle 10 Bin kişinin üzerinde bir seyirci topluluğunun Muğla’ya gelmesine neden olacak. Ayrıca medya aracılığı ile bu yarışma Dünya’da en az 100 milyon kişiye ulaşacak.

Düşünebiliyor musunuz Dünyada en az 100 milyon kişi Türkiye’de Muğla bölgesini yakından takip etmiş olacak.

Muğla’da yapılacak olan daha neler neler var.

Elbette ki bu işler kolay kolay kendiliğinden olmuyor. İlk önce Bakanlık ve Federasyonlar istekli olacak ve olur diyecek, Ankara’da güçlü bir yapıya sahip olacaksınız. Konuları sıkı takip edeceksiniz. İşte Muğla şu ana kadar bunları başardı. Bu organizelerin Muğla’da yapılmasını sağlayan, Muğla’ya iyi gözle bakan başta bakanlık yetkilileri ve Federasyonlar, Muğla valisi olmak üzere bu yönde emeği geçen destek olan ve veren herkesi kutluyor ve teşekkür ediyorum. (Kusura bakmayın isimleri birer birer veremiyorum çünkü yerim yok)

Şimdi sanırım bizim neden sık sık Muğla için Sportif tesis diye haykırdığımızın sebebi daha da anlaşılmıştır,. Eğer yer olmasa, eğer tesis olmasa bugünkü bu Avrupa, Uluslararası ve dünya şampiyonaları olmazdı.

Demek ki tesis olunca her şey oluyormuş, Gözler daha iyi şekilde bakıyormuş.

Bakın Akyaka’yı hepimiz biliyor ve tanıyoruz.  Gökova- Akyaka’da  5 Eylül’de Dünya Uçurtma sörfü şampiyonası başladı şampiyona Pazar günü sona erecek. Sakın siz Sörf, Uçurtma nedir deyip geçmeyin bakın o branşında bir dünya şampiyonası var. O yarışa dünyanın her yerinden çok sayıda yarışçı geliyor.

Her zaman söylerim önceki valimiz sayın amir Çiçek’in Muğla için hayalleri arasında Muğla gençliğinin ve Muğla sporcusunun olimpiyatlarda yer alması, Muğla’nın spor turizminden hak ettiği girdiyielde etmesiydi.

Muğla’da bunların alt yapıları var, Muğla’da bunların potansiyelleri var, mühim oylan bu potansiyelin varlığından haberdar olmak ve bu potansiyeli iyi bir şekilde işlemesini bilmek.

Yüce tanrım gerçekten de Muğla’yı yaratırken birçok olguyu vermiş ve kullarım benden bu kadar gerisi bizin elinizde işleyen bir şeyler yapın” demiş. Peki bugüne kadar bizler ne yapmışız. Durmuşuz, beklemişiz,. Her şeyi devletten beklemişiz ve birçok şeyden bugüne kadar mahrum kalmışız.

Düşünebiliyor musunuz şu Muğla’da Avrupa ve Avrupalının elinde olsa ne olurdu? Neler yapılmazdı ki?

Bakın bir süre önce yeni stadyumun Akçaova yakınlarına yapılacağı haberini verdik. O Haberden sonra Muğla adeta çalkalandı.

Şimdi o saha bana göre gün sayıyor. Bodrum ve Milas’taki ihalesi yapılan tesisler bitince yeni sahanın yapımına başlanacak.

Sayın Öçalmaz ile onu da konuştuk. Bakın Öçalmaz bu konuda diyor ki, “ Biz sadece saha yapmıyoruz. O alanda antrenman sahaları olacak. Açık basketbol ve voleybol alanları olacak. Bu hizmetlerin yer alacağı alan 110 Bin dönümlük bir alana yapılacak. Bu kadar alanı bize hibe edecek babayiğit var mı?

Biz bir tesis yaparken bir kentin geleceğini de düşünürüz.  Gelecek bizim için çok ön9emliudir. Bu saha daha önce Akkaya yolu güzergâhına yapılacaktı ama olmadı sorun çıktı. Şimdi burası hem çok uzak değil hem de ulaşım açısından sıkıntısı yok. İleride Muğla’nın raylı sistemle kavuşması durumlunda ulaşım sorunu hiç kalmayacak.

Bunlar benim burada kısa ve öz olarak yazdıklarım konu hakkında Sayın Öçalmaz ile önümüzdeki günlerde daha detaylı olarak görüşüp sizlere aktaracağım.

Eylül ve Ekim aylarında ilimizde yapılacak olan sportif etkinlikler sebebiyle ilimizi binlerce sporcu ve yüzbinlerce sporsever misafirimiz olacak.

Bu etkinliklerin ilimizde yapılmasını sağlayan İl Müdürüm Serkan Öçalmaz’a Federasyon başkanları, Siyasi alana ve yerel yöneticilerimize Vali anamıza ve bu yönde destek veren siyasi ve yerel yönetim camiasına Muğla ilimizin güçlü bir masaya sahip olmasında etkili olan herkese bir kez daha çok teşekkür ederken Serkan müdürümün huzurunda şapka çıkartıyorum. Ayracı Serkan müdürüme Muğla için çok koşuşturmasızından dolayı  bir kez daha çok teşekkür ediyorum.

YAZARIN DİĞER YAZILARI