SIRADAKİ GELSİN

SIRADAKİ GELSİN

Yazılarımı takip edenler yakından bilir. Ben Muğla’nın değerlerine sahip çıkmaya çalışan birisiyim.

Muğlaspor da Muğla’nın en önemli ortak değerlerinden birisi.

Evet Muğlaspor Muğla’nın ortak değeri ama ne yazık ki  bu şanssız bir değer. Çünkü böyle değer görülmüş değil. Halkı var sahip çıkmaz. Maçlara bile gelmez ama iş lafa geldi mi atmada tutmada üstüne yoktur.

Yöneticisi var toplantılara gelmez. Başkan var genç, atak  ve başarmayı kendine hedef seçmiş birisi. İşte bu kulüp öyle, böyle gidiyor.

Aynı şartlar altında ne zamana kadar devam eder bilinmez.

Artık bu takımın son 3 maçtaki başarıları biliniyor. Sahasında ve deplasmanlarda peş peşe alınan üç galibiyet camiaya moral getirdi. Şimdi bakıyorum daha önce bu takım düşer diyenler  birden ağız değiştirdi.

Ya düşmez, ya da daha belli olmaz diyor.

Geçen günü bir dostumuz öyle bir tahmin yaptı ki katılmamak elde değil. Eğer öyle olursa Haluk Bey kardeşimin toplantıda yaptığı konuşmasındaki bazı kulüpler için bahsettiği işler tıkır tıkır işliyor sözü Muğlaspor’da da gerçekleşir.

Şimdi bunları bir kenara bırakıyor ve pazar günü oynanacak olan maça geliyoruz.

Muğlaspor en son kendi evinde 25 Şubat 2018 Pazar günü oynamış ve Kırıkhanspor’u 1-0 mağlup etmişti. İşte pazar günü, aradan geçecek iki hafta sonra Muğlaspor bir kez daha evinde olacak. Her zamanki gibi bu maç ta Muğla ve Muğlaspor için çok önemli.

Neden mi?

Şimdi bakın; rakip Muğlaspor’dan 6 puan ileride. 3 rakip 37 puanla 8.sırada Muğlaspor ise 31 puanla 14.sırada. Muğlaspor önünüdeki maçı kazandığı takdirde ki kazanmalıdır, rakiple aradaki puan farkı 3’e inecek. Bu sonuçta rakip için hiçte iyi bir tablo olmayacak. Bir de rakiplerin çoğu deplasmanlarda ve zorlu virajlarda. Rakiplerin maç sonucuna bakılmadan Muğlaspor bu maçı kazanmalıdır.

PAZAR GÜNÜ NE OLABİLİR?

Öncelikle rakip maça galibiyet için çıkacaktır. İlk 20, 25 dakikada golü buldu buldu,  bulamadı (Ramazan hoca ve Muğlaspor’lu futbolcuların bu tuzağa düşeceklerini sanmıyorum)o zaman çekilecek defansa. Bu kez beraberlik için mücadele edecek. (Mühim olan bu takımdan gol yememek) o zaman ne yapacak zaman çalma oyunlarına girişecek. Onun içindir ki Muğlaspor kolay olmasa da mutlaka ve mutlaka gol ve goller bulmalıdır.

PAZAR GÜNÜ NE YAPMALIYIZ?

Pazar günü eli ayağı tutan herkes bu maça gelmelidir. Çünkü bu maçtan sonra önümüzde  Anagold 24 Erzincanspor deplasmanı var. Takımımız bu deplasmana moralli gitmelidir. Anagold 24 Erzincanspor şu anda grubumuzda  şampiyonluk mücadelesi veriyor. 46 puanla ikini sırada ama bizim işimiz ilk önce pazar günkü Anadolu Bağcılarspor maçını kazanmak.

Yönetim kurulumuz ve 48 Gençlik Taraftar Derneğimizin boş durduklarını ve duracaklarını sanmıyorum. Pazar günü maçın sloganları şimdiden cep telefonlarına gönderilmeye başlanmalı ve şehir bayraklarla ve diğer yazılarla donatılmalı. İlgili her kurum ile iş birliği yapılarak maça gelmeleri sağlanmalıdır.

Bir başka önemli konu maça gelenlerde sessiz film izler gibi maç izlememeli ve sonuç ne olursa olsun takımına sahip çıkıp destek olmalıdır. Bunun için her tribüne amigolar konabilir.

YAZARIN DİĞER YAZILARI